True, dar:
1. Tre' să ai MULTE sisteme în ogradă ca să merite ăla banii (devine
rentabil cam de pe la 50 în sus, în principiu);
2. Tre' să ai subscription activ pentru fiecare sistem pe care vrei să-l
"conectezi" la Satellite - altfel spus, nu poţi avea 100 şi plăteşti
doar unul.
Saltare
Acuma ca sa fiu rau, poti sa faci si alta schmekerie (nu garantez ca
merge si cu rhel, dar cu redhat/fedora ar fi mers si merge bine mersi):
iti faci ftp repository local cu un simplu mirror de pe serverul lor
(inclusiv lista pachetelor este acolo).
Chiar as fi curios sa vad daca merge asa ceva, doar ca simpla
curiozitate (ca oricum nu ma vad folosind RHEL, nici chiar sa fi fost
gratis). Boala pe ei o am de cand am descoperit dupa ceva vreme ca nu
aveam swap activat pe cateva servere cu FC2 sau FC3 deoarece, in
tembelitatea lui, pusese niste LABEL=mumu in fstab inclusiv pentru swap,
pe care tot el nu-l recunostea (inclusiv kernelul si tot era FC2/3 deci
nu se pune problema unei incompatibilitati intre alte chestii 3rd party)
Alex
_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug