shell_exec('sudo su; /sbin/iptables -N test');

Elimina "su;".

N-a vrut nici asa. In log-uri nu mai apare mesajul ca ar trebui sa fiu root. Acum cred ca asteapta o parola pentru ca la eroare in log este "Password:". Da' in seara asta chiar nu mai am chef de stat cu nasul in PHP. Multumesc oricum! Nu ma asteptam ca sambata seara sa mi se raspunda asa de prompt!

_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui