On Tue, 2007-02-20 at 18:12 +0200, Dan Uscatu wrote:
> se da un site cu 10.000 useri. se vrea implementarea unei solutii 
> webmail. criterii:
> 
> - stabilitate (astia 10.000 isi vor verifica emailul foarte des, cel mai 
> probabil)
> - simplitate (userii nu au aptitudini tehnice).
> 
> persoana in charge doreste sa aleaga intre:
> 
> squirrel
> horde
> round cube
> 
> si are nevoie de niste hint-uri de la cei care folosesc deja.
> 
singuru cu stabilitate e veverita. rc e prea tanar iar hoarda e doar un
framework la care muncesc destui omuletzi sa-l sparga (dupa 24 de ore
dupa ce l-am pus aveam destule access-uri directe.. nu m-am omorat cu el
asa ca l-am impuscat pe localhost si gata)..
cat despre cei 10k de utilizatori de ce nu se pune (pe langa ce a zis
dizzy cu acceleratorul de php) si un imap proxy precum zice si la
veverita pe saitu de performance [1].. ar imbunatatii mult situatia. 

[1] http://www.squirrelmail.org/wiki/SquirrelMailPerformance

A

> cu multumiri din partea lui
> 
> ----
> Where is Spiderman ?
> He quit. 
> 
> 
> 
> _______________________________________________
> RLUG mailing list
> [email protected]
> http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug


_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui