On Tue, 2007-02-20 at 18:12 +0200, Dan Uscatu wrote: > se da un site cu 10.000 useri. se vrea implementarea unei solutii > webmail. criterii: > > - stabilitate (astia 10.000 isi vor verifica emailul foarte des, cel mai > probabil) > - simplitate (userii nu au aptitudini tehnice). > > persoana in charge doreste sa aleaga intre: > > squirrel > horde > round cube > > si are nevoie de niste hint-uri de la cei care folosesc deja. > singuru cu stabilitate e veverita. rc e prea tanar iar hoarda e doar un framework la care muncesc destui omuletzi sa-l sparga (dupa 24 de ore dupa ce l-am pus aveam destule access-uri directe.. nu m-am omorat cu el asa ca l-am impuscat pe localhost si gata).. cat despre cei 10k de utilizatori de ce nu se pune (pe langa ce a zis dizzy cu acceleratorul de php) si un imap proxy precum zice si la veverita pe saitu de performance [1].. ar imbunatatii mult situatia.
[1] http://www.squirrelmail.org/wiki/SquirrelMailPerformance A > cu multumiri din partea lui > > ---- > Where is Spiderman ? > He quit. > > > > _______________________________________________ > RLUG mailing list > [email protected] > http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug _______________________________________________ RLUG mailing list [email protected] http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug
