Vlad Georgescu wrote:
Nu stie nimeni?
Nu s-a mai lovit nimeni de asa ceva? ... sau poate ca n-am explicat eu inteligibil ... Sapand pe net am descoperit ca Cisco face chestia asta "by default" (adica stie pe ce interfata sa trimita inapoi pachete de raspuns generate local), dar in cazul linux-ului n-am gasit nici o informatie utilizabila.
ai mai multe variante. de pilda sa marchezi pachetele la intrare
   iptables -t mangle -A INPUT -i $INT1 -set-mark 1
   iptables -t mangle -A INPUT -i $INT2 -set-mark 2
si apoi sa rutezi functie de mark.
alternativ te poti folosi de conntrack si --ctorigdst


_______________________________________________
RLUG mailing list
[email protected]
http://lists.lug.ro/mailman/listinfo/rlug

Raspunde prin e-mail lui