On Mon, 31 Jan 2005, Cristi Enciu wrote:

>  Salut,

Salut

>  A mai avut cineva belele cu combinatia urmatoare :
> K3B + Plextor DVDR PX712A + DVD-R(W)

Hmm.... exact unitatea care vreau eu sa o achizitionez.

>  Pe DVD+R(W) merge totul brici, doar cind e vb de DVD-R imi trinteste eroarea 
> asta:
> :-[ PERFORM OPC failed with SK=5h/ASC=2Ch/ACQ=00h]: Input/output error

Eu te sfatuiesc sa faci 2 chestii:
1. upgrade la ultimul firmware
2. creaza tu un iso cu mkisofs si incearca sa il scrii manual cu growisofs 
(sau poti incerca sa scrii direct, fara sa faci intai iso, ca asta e si 
smecheria la DVD/growisofs)

Adica sa eliminam k3b si zecile de optiuni din discutie. Am gasit pe net 
mai multi cu problema asta si toti se pare ca o au cu plextor... damn. 
Anyway, unul (german) a zis ca pana la urma s-a dovedit a fi de la unitate 
si cei de la plextor i-au schimbat unitatea cu una noua in cateva zile. Ma 
indoiesc sa poti reusi asa ceva in Romania (mai ales la partea de convins 
ca de ce nu merge). BTW, merge pe windows cu softul cu care vine unitatea 
?

-- 
Mihai RUSU                                    Email: [EMAIL PROTECTED]
GPG : http://dizzy.roedu.net/dizzy-gpg.txt    WWW: http://dizzy.roedu.net
                       "Linux is obsolete" -- AST

--- 
Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/


Raspunde prin e-mail lui