On Wednesday 09 February 2005 14:46, lonely wolf wrote: [..] > >De fapt m-a intrigat ca poti sa stergi un fisier dar nu poti scrie in el > > si nici nu poti sa faci chmod, chown, etc. > > poate fiindca stergerea presupune modificarea _folderului_ (pe care > userul are drepturi) pe cind celelalte operatii mentionate de tine > presupun modificari asupra fisierului insusi (pe care userul NU are > drepturi) ?
Asta am inteles, da' e cam tricky. Nu prea e logic sa poti sa stergi ceva, dar sa nu poti sa modifici acel ceva (asta daca stergerea poate fi considerata ca o modificare) -- Serghei. --- Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/
