On Wednesday 09 February 2005 14:46, lonely wolf wrote:
[..]
> >De fapt m-a intrigat ca poti sa stergi un fisier dar nu poti scrie in el
> > si nici nu poti sa faci chmod, chown, etc.
>
> poate fiindca stergerea presupune modificarea _folderului_ (pe care
> userul are drepturi) pe cind celelalte operatii mentionate de tine
> presupun modificari asupra fisierului insusi (pe care userul NU are
> drepturi) ?

Asta am inteles, da' e cam tricky. Nu prea e logic sa poti sa stergi ceva, dar 
sa nu poti sa modifici acel ceva (asta daca stergerea poate fi considerata ca 
o modificare)

-- 
Serghei.

--- 
Detalii despre listele noastre de mail: http://www.lug.ro/


Raspunde prin e-mail lui