|
ha!ha!ha!
Pai, dupa ce barbatii joaca fotbal cu ele (inimile,
adica) NORMAL ca devin mai "puternice" - alea care rezista (cand rezista, cat or
fi rezistand), se fac ca tovalul........
Hai, ca m-ati distrat, domnu'
Branea.......
Codruta
fara p.s.ul de pe ngolist - ia sa vedem, provocare:
de ce? ;-ppp
From: Lucian
Branea
asteptata, dar a sosit, in sfirsit: inimile femeilor sint mai puternice.
Aceasta replica a constituit un mesaj explicit
("impacheteaza si valea!") adresat unui alt stereotip, mult mai puternic: acela
care desemneaza femeile ca fiind 'sexul slab', deplingindu-le inimile
'slabe', 'usor de frint'.' Adevarul fiziologic', crede un grup de cercetatori
britanici de la John Moores University din Liverpool, Marea Britanie,
care tocmai a finalizat cel mai vast program de cercetare derulat
vreodata privind efectele imbatrinirii asupra sistemului
cardio-vascular, este altul...
--
"Let me know, at least, that she'll try Then she'll be a true love of mine" EuroAtlantic Club: http://www.europe.org.ro/euroatlantic_club/ *** Birou de traduceri autorizate. Oana Gheorghiu - tel/fax: 252.8681 / [EMAIL PROTECTED] Yahoo! Groups Links
|

