E o pierdere de timp sa va mai raspund....daca va intereseaza atat de mult
acest program mergeti la Rosia Montana si vedeti despre ce este vorba...
si poate incetati cu exagerarile;
Weekend placut;



On Sat, August 26, 2006 01:45, baiat_bunro wrote:
> Mi se pare mie, sau sesizez in vocea Dvs. cam 5 kg lãmâi si pe
> corzile vocale cam 1 kg sacâz? :-D
>
> --- In [email protected], "Youthcenter YAP"
> <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
>
>
>> Numai prostii vorbiti Doamna....dar nu ma mai mir dupa ce v-am
>>
> vazut la dezbaterile publice.....
>
> Am vazut-o si eu pe Codruta la dezbateri si mi s-a parut cat se poate
> de ok. In special faza aia in care i-a dat peste nas lui Ashton, punandu-i
> sub barbuta brusc jerpelita propria lor publicatie (drept "dovada!
> dovada!" la faptul ca mintzea) mi s-a parut mortala! Cred ca a placut
> intregii sali iar nodurile care se simteau in vocea lui in timpul celor 5
> minute in care a raspuns m-au facut sa ma simt bine toata seara si sa
> suport mai usor circoteca aceea pe care ati organizat-o.
>
>> Daca ati ajuns sa aberati in acest hal,mi-e doar mila de D_voastra
>>
> si cam atat....
>
> Mai degraba as zice, dupa cum raspundeti, ca va e teama (ceea ce e cu
> totul justificat), dupa raspunsul intepat pe care vad ca il dati :-D
>
>> Acum pentru ceilalti de pe lista interesati de subiect.12 voluntari
>>
> internationali desfasoara in Rosia Montana activitati cu copiii din zona pe
> parcusul a 2 saptamani...in tot acest timp ei vor locui in 2 case din zona
> protejata...;proiectul este finantat prin programul internatioal de
> workcamps. Mai multe informati desre aceste aceste programe
> http://www.monitorulcj.ro/corp.php?AID=11109&CID=4
>
>
> Desigur, noi toti, cei de pe liste, dorim ca numarul caselor din care
> vor fi alungati "membrii lipsiti de credibilitate ai unei asociatii de
> proprietari" sa fie cat mai mari si exproprierile sa fie cat mai multe,
> pentru ca sa puteti aduce cat mai multi "voluntari internatiomali".
> Apropo: ati dori sa spuneti ai CUI copii? Nu de
> alta, dar am mai vazut eu tabere pentru "copiii defavorizati" in care, de
> fapt, cel putin jumatate erau "pui" de diversi sefi :-D
>
> Ar putea cineva, de asemenea, sa explice de ce trebuiesc alungati
> oamenii care au radacini in localitate, pentru ca sa fie adusi straini in
> casele lor? In special odata ce unul din tipurile de "discursuri" ale
> companiei (si sustinatorilor ei) se bazeaza pe inducerea ideii ca
> "strainii sunt rai" (pentru ca se tot pomeneste ba
> de unguri, ba de englezi, ba de alte natii in legatura cu campania)? Am
> auzit dintre sustinatorii adusi la Bucuresti (cu cele 2 autobuze) mai
> multi spunand ca "aurul de la Rosia Montana a ajuns la Roma si la Viena,
> si noi nu mai vrem". Evident, "noi vrem" sa ajunga la Toronto, e cu totul
> altceva :-D
>
>> Nu sunt casele YAP si nici nu vor fi vreodata asa ca terminati cu
>>
> aberatiile!
>
> N-am vazut nici o "aberatie", "aberati" Dvs.! Codruta nu a afirmat ca
> ati fi proprietari ai caselor (cu toate ca se vede ca asta ati dori, mai
> ales ca oricine stie cum ONG-urile din Romania se confrunta din greu cu
> spatiile de desfasurare a activitatii, vezi cazul lui Radu Mititean; dar
> asta ar insemna sa platiti amenda cand ar fi distruse, asa cum
> preconizeaza "proiectul"). Codruta a reprodus exact ceea ce a afirmat John
> Ashton (si pot fi martor, pentru ca am fost de fatza):
> anume, ca RMGC v-a pus la DISPOZITIE niste case si ca urmeaza sa va puna si
> mai multe. Adica, folosind alte cuvinte, v-a dat mita ca sa fiti de partea
> lor sau v-a platit niste servicii (poate personale, poate "publice"). In
> sensul asta, puteti afirma cel mult ca "abereaza" John Ashton!
>
>> Ce activitati desfasoara Doamna ONG_ul Dmneavoastra,inafara de
>>
> mesajele de pe liste?
>
> Cu toate ca nu are nici o legatura cu subiectul ce activitati
> desfasoara ONG_ul Codrutei (subiectul fiind comportamentul Dvs. demn de
> anii 50), sunt in stare sa pariez pe casa mea (si, uite, chiar indraznesc
> sa o fac acum, aici, in public) ca desfasoara alt tip de "activitati"
> decat cele care ar ajuta la periclitarea unei comunitati sau care sa
> incurajeze dislocarea fortata sau invrajbirea comunitatii respective! De
> altfel, a desfasura niste "activitati" cu orice pret, chiar si cu unul
> murdar, nu mi se pare de dorit pentru o ONG, decat in cazul in care este
> dispusa sa compromita in general imaginea ONG din Romania (lucru, de
> altfel, mai vechi si de "traditie"). In mintea mea, poate naiva, ONG apar
> pentru ca sunt necesare in rezolvarea unor probleme, nu pentru a-si cauta
> "activitati" cu orice
> pret!
>
> Ati dat-o-n bara, doamna / domnisoara, sunteti jenanta! Mona Musca,
> cu scuzele ei, e un biet copil pe langa Dvs.!
>
> Apropo de "compromiterea ONG_urilor: am vazut un tip care se
> pretindea de la Pro Democratia sustinand ca "proiectul" e bun si nu
> prezinta probleme de mediu. Eu nu stiam de niciunde ca Pro Democratia ar
> fi o ONG "de mediu" o stiu ca doar monitorizeaza alegerile! Cu toate
> astea, tipul mi-a amintit de un scandal mai vechi de un an, in care Pro
> democratia (inpreuna cu alte 2 ONG) s-a apucat sa faca un "studiu (cica)
> independent", invartindu-se prin zona cu masinile RMGC.
>
> Dar ma rog! Fiind vorba de organizatia lui Parvulescu, nu ma mai mir
> de nimic.
>
> Daca am vazut ca CENTRAS a incercat sa  explice ceva (si explicatiile
> au fost aproape bune) n-am vazut acelasi lucru la celelalte doua (una a
> "celebrului" Manoleli).
>
>
> Sau: doreste cumva Pro Democratia sa dezminta? Si sa spuna ca tipul
> care vorbea cica in numele lor - MINTZEA?
>
>
>
>
>
>
>
> *** sustineti [romania_eu_list] prin 2% din impozitul pe 2005 - detalii
> la http://www.doilasuta.ro ***
>
>
>
>
>
>
> Yahoo! Groups Links
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>







*** sustineti [romania_eu_list] prin 2% din impozitul pe 2005 - detalii la 
http://www.doilasuta.ro ***

 



 
Yahoo! Groups Links

<*> To visit your group on the web, go to:
    http://groups.yahoo.com/group/romania_eu_list/

<*> To unsubscribe from this group, send an email to:
    [EMAIL PROTECTED]

<*> Your use of Yahoo! Groups is subject to:
    http://docs.yahoo.com/info/terms/
 



Raspunde prin e-mail lui