Personal cred ca cine vrea  poate.   De aceea va urez succes in bunele 
intentii. Important insa este sa va  orientati si dupa sistemul practicat in 
USA. si mai ales sa nu ezitati sa intelegeti rolul cetateanului in  stat  si al 
statului in binele general. 
  Va recomand in mod special o lectura aprofundata a  Constitutiei USA si a 
Romaniei. Concluzia comparata  va fi un bun pas spre ... . se poate daca vrem.
   
  Vasile Bouleanu   .

Daniela Buda <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
            Domnule Vasile Bouleanu
  Cred ca am sa ma opresc din comentarii, ca sa nu mai fie mesajul lung.
  Oricum, stiu ca nu am sa reusesc sa schimb ceva in sistemul roman de 
invatamant, care are implicatii directe si indirecte in felul cum se vor 
comporta tinerii de azi cand vor ajunge la maturitate. E ca si cum as lupta cu 
morile de vant. 
  Totusi mai sper sa apuc sa vad, in urmatorii 20 de ani, ca se va imbunatati 
statutul social al dascalului, si ca nu va mai fi privit cu dispret de actuali 
sau fosti elevi doar pentru ca e platit mai slab decat un muncitor necalificat.
  Daniela Buda

Vasile Bouleanu <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
    Stimata doamna Daniela Buda,
   
  Am citit cam pe sarite recunosc  mesajul dumneavoastra ( lung  de altfel )
  Dar am remarcat o fraza care  pentru mine inseamna foarte mult.
  



    
---------------------------------
  Cheap Talk? Check out Yahoo! Messenger's low PC-to-Phone call rates.  

         

Raspunde prin e-mail lui