Personal cred ca cine vrea poate. De aceea va urez succes in bunele
intentii. Important insa este sa va orientati si dupa sistemul practicat in
USA. si mai ales sa nu ezitati sa intelegeti rolul cetateanului in stat si al
statului in binele general.
Va recomand in mod special o lectura aprofundata a Constitutiei USA si a
Romaniei. Concluzia comparata va fi un bun pas spre ... . se poate daca vrem.
Vasile Bouleanu .
Daniela Buda <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
Domnule Vasile Bouleanu
Cred ca am sa ma opresc din comentarii, ca sa nu mai fie mesajul lung.
Oricum, stiu ca nu am sa reusesc sa schimb ceva in sistemul roman de
invatamant, care are implicatii directe si indirecte in felul cum se vor
comporta tinerii de azi cand vor ajunge la maturitate. E ca si cum as lupta cu
morile de vant.
Totusi mai sper sa apuc sa vad, in urmatorii 20 de ani, ca se va imbunatati
statutul social al dascalului, si ca nu va mai fi privit cu dispret de actuali
sau fosti elevi doar pentru ca e platit mai slab decat un muncitor necalificat.
Daniela Buda
Vasile Bouleanu <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
Stimata doamna Daniela Buda,
Am citit cam pe sarite recunosc mesajul dumneavoastra ( lung de altfel )
Dar am remarcat o fraza care pentru mine inseamna foarte mult.
---------------------------------
Cheap Talk? Check out Yahoo! Messenger's low PC-to-Phone call rates.