--- In [email protected], "Amana Ferro" 
<[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> Domnule Stefan, de unde stim noi ce-a facut omul ala? 
> Cum puteti posta o poveste atat de incompleta si sa va 
> asteptati sa ne cutremure sufletele? De ce nu ne spuneti, 
> dupa ce a fost sarac lipit pamantului impreuna cu 9 frati
> si s-a ridicat prin munca, ce-a facut comandorul in 
> chestiune de a fost condamnat la puscarie? 

Inteleg ca dvoastra sunteti o adepta a stiintei, a progresului.
In numele stiintei punem mana pe documente si descoperim ca
in anii '45-'46 au avut loc celebrele procese ale criminalilor
de razboi prin care 2700 de indivizi (capii armatei, politiei,
sigurantei, magistraturii) au fost arestati pentru a se decapita
forta pe care se bazeaza orice regim in orice stat.

Sau cum ne explica tovarasul general Valter Roman (Ernst Neulander)
cel care a fost un Trotki al Romaniei comuniste, fondator
al Armatei Poporului in articolul intitutalat "Armata sovietica - 
singura armata condusa de o adevarata stiinta si arta militara"
armata trebuie sa fie o arma in mana poporului in lupta
sa de clasa.
http://www.cotidianul.ro/fileadmin/2006/octombrie/big/08_1.jpg

Motiv ca armata trebuia epurata, iar cel mai bun motiv
pentru proaspetii descalecati de pe tancurile sovietice
a fost a acuza elitele de antisemitism, fascism si antisovietism.

Singura vina a acestor elite ale Romaniei a fost ca prin munca 
si merit ele s-au ridicat in societate.

Mousa Stefan


Raspunde prin e-mail lui