hai sa-mi aprind iar paie in cap !! ce lipseste in programa este: -"cand,cum ,cui si cat trebuie sa dai ca sa nu te impotmolesti in parcurgerea celor 8 pasi....!! dar asta este alta scoala ,scoala vietii care de multe ori te scuteste sa mai dai bani pe cursuri......
Ciprian Nicolae <[EMAIL PROTECTED]> wrote: SCRIERE DE PROIECTE PENTRU FONDURI STRUCTURALE Bucuresti, 13-15 iulie 2007 Documentele de accesare a Fondurilor Structurale si de Coeziune sunt in curs de finalizare. Ministerele responsabile au publicat deja cererea de finantare, liste de cheltuieli eligibile si alte reguli importante. In lunile urmatoare se vor deschide si liniile de finantare si veti putea depune proiecte. Sunteti pregatiti pentru scrierea proiectelor finantate din Fonduri Structurale si de Coeziune? Cursul „Fonduri Structurale si de Coeziune 2007-2013: Metodologia de pregatire a dosarului de finantare" pune accent pe completarea cererii de finantare (fisa proiectului) ce va fi folosita pentru Fondurile Structurale si de Coeziune. In cadrul cursului, fiecare participant va putea: - sa pregateasca un proiect propriu, pornind de la o idee de proiect si fiind sprijinit permanent de trainerii si consultantii ConsTrain; - sa parcurga cei 8 pasi utilizati de firmele de consultanta cu succese in pregatirea proiectelor finantate din Fonduri Structurale si de Coeziune. De asemenea, in cadrul cursului participantii vor mai aborda documentatia conexa continuta de un dosar de finantare (studii, avize, analize etc.) si vor participa la o simulare a unui proces de evaluare a proiectelor finantate din Fonduri Structurale si de Coeziune. Pentru inscrieri si detalii, va rugam sa accesati www.constrain.ro. Termen limita de inscriere: 06 iulie 2007. Maximizati-va sansele de a scrie proiecte de succes pentru Fonduri Structurale si de Coeziune! Pregatiti-va acum! *** sustineti [romania_eu_list] prin 2% din impozitul pe 2006 - detalii la http://www.doilasuta.ro *** Yahoo! Groups Links --------------------------------- Expecting? Get great news right away with email Auto-Check. Try the Yahoo! Mail Beta.

