***Cei care au crezut ca au scapat de mine s-au bucurat degeaba
*<http://www.inpolitics.ro/InPolitics/art/8632/Vasile-DANCU-Cei-care-au-crezut-ca-au-scapat-de-mine-s-au-bucurat-degeaba.html>

*Vasile DANCU, *inca parlamentar european din partea PSD, senator de Cluj si
lider al „Grupului" de la Cluj, ** explica in exclusivitate pentru *
www.inpolitics.ro *de ce nu candideaza pentru Parlamentul European, cum a
reusit Marian Vanghelie sa il umileasca pe Ion Iliescu si sa-l puna intr-o
situatie dificila pe Mircea Geoana atunci cand l-a invitat pe Traian Basescu
la lansarea candidatilor PSD pentru europarlamentare, de ce nu vrea sa
continue dezbaterea cu „indignatii de serviciu" si cu „vechii comunisti"
care incearca sa proiecteze o viziune de consens absolut in PSD.

Despre noua modalitate de a face politica prin intermediul
Internetului, *Vasile
DANCU* crede ca se deschide o nouă formă de spatiu public pe care nu o pot
bloca politicienii care acum se opun uninominalului: „(...)Politicienii nu
vor mai putea face baie de multime prin piete, vor trebui sa se obisnuiasca
cu variantele electronice."

„Colegilor" sai, mai ales celor bucuresteni, care anunta mereu că va pleca
la PD, le transmite ca au un „vis erotic", pentru ca nu va pleca vreodată la
un alt partid: „Cei care au crezut că au scăpat de mine s-au bucurat
degeaba.(...)Dacă va fi sa plec, nici macar nu voi intoarce capul, dar stiu
sigur că doar eu voi hatărî acest lucru. Nimeni altcineva.„

*Interviul integral, aici:
http://www.inpolitics.ro/InPolitics/art/8632/Vasile-DANCU-Cei-care-au-crezut-ca-au-scapat-de-mine-s-au-bucurat-degeaba.html
*



*** *

Raspunde prin e-mail lui