***Cei care au crezut ca au scapat de mine s-au bucurat degeaba *<http://www.inpolitics.ro/InPolitics/art/8632/Vasile-DANCU-Cei-care-au-crezut-ca-au-scapat-de-mine-s-au-bucurat-degeaba.html>
*Vasile DANCU, *inca parlamentar european din partea PSD, senator de Cluj si lider al „Grupului" de la Cluj, ** explica in exclusivitate pentru * www.inpolitics.ro *de ce nu candideaza pentru Parlamentul European, cum a reusit Marian Vanghelie sa il umileasca pe Ion Iliescu si sa-l puna intr-o situatie dificila pe Mircea Geoana atunci cand l-a invitat pe Traian Basescu la lansarea candidatilor PSD pentru europarlamentare, de ce nu vrea sa continue dezbaterea cu „indignatii de serviciu" si cu „vechii comunisti" care incearca sa proiecteze o viziune de consens absolut in PSD. Despre noua modalitate de a face politica prin intermediul Internetului, *Vasile DANCU* crede ca se deschide o nouă formă de spatiu public pe care nu o pot bloca politicienii care acum se opun uninominalului: „(...)Politicienii nu vor mai putea face baie de multime prin piete, vor trebui sa se obisnuiasca cu variantele electronice." „Colegilor" sai, mai ales celor bucuresteni, care anunta mereu că va pleca la PD, le transmite ca au un „vis erotic", pentru ca nu va pleca vreodată la un alt partid: „Cei care au crezut că au scăpat de mine s-au bucurat degeaba.(...)Dacă va fi sa plec, nici macar nu voi intoarce capul, dar stiu sigur că doar eu voi hatărî acest lucru. Nimeni altcineva.„ *Interviul integral, aici: http://www.inpolitics.ro/InPolitics/art/8632/Vasile-DANCU-Cei-care-au-crezut-ca-au-scapat-de-mine-s-au-bucurat-degeaba.html * *** *

