Haideti si voi!
 
----------------------------
 
Vali
"Noble blood is an accident of fortune; noble actions are the chief mark of
greatness." (Carlo Goldoni)
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know
peace." (Jimi Hendrix)
Aboneaza-te la  <http://groups.yahoo.com/group/ngo_list> ngo_list: o
alternativa moderata (un pic) la [ngolist]
Please consider the environment - do you really need to print this email?
 


  _____  

From: Ioana Patrascoiu [mailto:[EMAIL PROTECTED] 
Sent: Thursday, November 01, 2007 4:23 PM
To: officemma
Subject: Plantarea de duminica - ce, cum, unde




Este oficial si batut in cuie!  :)
<http://padureaeinpom.wordpress.com/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gi
f> 

Duminica, 4 noiembrie, de la ora 11.00 plantam in Cartierul Pajurei, mai
precis in parculetul din spatele Pietei Pajura.

La Piata Pajura se ajunge cu cel mai bine cu troleibuzul 86, pe care il
puteti lua din Piata Romana, din fata corpului vechi al cladirii ASE-ului.
Sensul de mers e Piata Victoriei si trebuie sa coborati la ultima statie.

Tot din Piata Romana se poate lua si masina 331, din fata coloanelor. Statie
de coborare este Depozitul Pajura, dar aveti un pic de mers pe jos.

Pe noi ne veti gasi in spatele Pietei Pajura, unde vom avea un mic "ghiseu"
unde va asteptam sa ne dati un autograf pe listele de inscriere si de unde
veti lua cazmaua si inca ceva (ce? surpriza!). Dupa va vom tine un mic
training adhoc despre manuirea sapei si adancimea gropii si alte detalii
tehnice dar necesare.

Puietii nostri au crescut intre timp si au ajuns mici copacei. Asadar,
ganditi-va cu cine veti face echipa, caci plantarea unui copacel de 2 metri
necesita forta si atentie.

Dupa ce vom termina treaba in parculetul din spetele Pietei, ne vom muta in
al doilea, care e ascuns vederii, fiind in spatele unor blocuri.

Va asteptam asadar imbracati bine, cu manusi, cu bocanci si cu ceva
impermeabil. Am auzit un zvon conform caruia vom avea o vreme destul de buna
dar acum asteptam sa se confirme.

Un pic mai tarziu vom pune pe blog (http://padureaeinpom.wordpress.com ) si
niste harti.

Inainte de a va ura o zi buna, va rugam sa ne confirmati prezenta la
eveniment, deoarece  este foarte important pentru noi sa avem mai multi
copacei decat voluntari!  :)
<http://padureaeinpom.wordpress.com/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gi
f> 

O zi buna,

Echipa Plantari ca-n codru

<<icon_smile.gif>>

Raspunde prin e-mail lui