Haideti si voi! ---------------------------- Vali "Noble blood is an accident of fortune; noble actions are the chief mark of greatness." (Carlo Goldoni) "When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace." (Jimi Hendrix) Aboneaza-te la <http://groups.yahoo.com/group/ngo_list> ngo_list: o alternativa moderata (un pic) la [ngolist] Please consider the environment - do you really need to print this email?
_____ From: Ioana Patrascoiu [mailto:[EMAIL PROTECTED] Sent: Thursday, November 01, 2007 4:23 PM To: officemma Subject: Plantarea de duminica - ce, cum, unde Este oficial si batut in cuie! :) <http://padureaeinpom.wordpress.com/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gi f> Duminica, 4 noiembrie, de la ora 11.00 plantam in Cartierul Pajurei, mai precis in parculetul din spatele Pietei Pajura. La Piata Pajura se ajunge cu cel mai bine cu troleibuzul 86, pe care il puteti lua din Piata Romana, din fata corpului vechi al cladirii ASE-ului. Sensul de mers e Piata Victoriei si trebuie sa coborati la ultima statie. Tot din Piata Romana se poate lua si masina 331, din fata coloanelor. Statie de coborare este Depozitul Pajura, dar aveti un pic de mers pe jos. Pe noi ne veti gasi in spatele Pietei Pajura, unde vom avea un mic "ghiseu" unde va asteptam sa ne dati un autograf pe listele de inscriere si de unde veti lua cazmaua si inca ceva (ce? surpriza!). Dupa va vom tine un mic training adhoc despre manuirea sapei si adancimea gropii si alte detalii tehnice dar necesare. Puietii nostri au crescut intre timp si au ajuns mici copacei. Asadar, ganditi-va cu cine veti face echipa, caci plantarea unui copacel de 2 metri necesita forta si atentie. Dupa ce vom termina treaba in parculetul din spetele Pietei, ne vom muta in al doilea, care e ascuns vederii, fiind in spatele unor blocuri. Va asteptam asadar imbracati bine, cu manusi, cu bocanci si cu ceva impermeabil. Am auzit un zvon conform caruia vom avea o vreme destul de buna dar acum asteptam sa se confirme. Un pic mai tarziu vom pune pe blog (http://padureaeinpom.wordpress.com ) si niste harti. Inainte de a va ura o zi buna, va rugam sa ne confirmati prezenta la eveniment, deoarece este foarte important pentru noi sa avem mai multi copacei decat voluntari! :) <http://padureaeinpom.wordpress.com/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gi f> O zi buna, Echipa Plantari ca-n codru
<<icon_smile.gif>>

