Acum vreo saptamana pariam ca foarte curand razgandeanul urma sa modifice...
schimbarea, adica sa anuleze interzicerea tichetelor cadou prevazuta prin
Ordonanta 37/2008.  Atata vreme cat nu au fost in stare sa promoveze o lege
pentru salariatii din invatamant care sa prevada salarii decente,
razgandeanul si guvernul sau nu ar fi trebuit sa-si bata joc de demnitatea
bugetarilor cel mai prost platiti in raport cu importanta muncii lor.  Sigur
ca firesc ar fi ca profesorii copiilor nostri sa fie platiti cu salarii
decente, fara a mai fi nevoie de solutii precum tichetele cadou.
 
Intr-adevar, cateva zile mai tarziu, o declaratie a ministrului economiei si
finantelor imi confirma deja castigarea pariului.  Mitingul de astazi al
profesorilor, organizat cu bete in roate datorita lui Vanghelie Jr. (ma
refer, desigur la VID-eanu), a adus confirmarea definitiva si irevocabila a
castigarii pariului si, totodata, o noua justificare (a cata oare?) a
poreclei, atat de nimerite, a primului ministru.
 
"Tichetele cadou, acordate de Guvern in huiduielile profesorilor":
http://www.ziua.ro/news.php?data=2008-04-16
<http://www.ziua.ro/news.php?data=2008-04-16&id=5735> &id=5735
 
----------------------------
 
Vali
"Noble blood is an accident of fortune; noble actions are the chief mark of
greatness." (Carlo Goldoni)
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know
peace." (Jimi Hendrix)
Aboneaza-te la  <mailto:[EMAIL PROTECTED]> ngo_list: o
alternativa moderata (un pic) la [ngolist]
Please consider the environment - do you really need to print this email?

Raspunde prin e-mail lui