In primavara anului 2004 ,actualul presedinte Basescu a efectuat o
vizita la filiala P.D din Campina .Inainte de a intra in cladirea unde avea sa
se tina intrevederea de partid si interviul sustinut de televizunile locale, o
persoana s-a oprit si a avut o discutie foarte scurta cu Mr. Basescu care suna
in felul urmator: ,, Buna ziua d-le Basescu, doresc sa va transmit ca la
alegeri va trebui sa candidati ca presedinte ,deoarece veti ajunge presedinte
al Romaniei si va trebui sa ascultati de societatea civila pt. a putea obtine
progresul dorit de toti romanii,, .Mr . Basescu a zambit neincrezator dar a
avut curajul sa spuna ,, Sa-mi ajute Dumnezeu la aceasta,,.
Daca acum omul Traian Basescu pare o persoana slaba , presedintele
Traian Basescu
va fi o persoana mai puternica si aceasta deoarece noi care l-am ales
presedinte ii vom pune toate informatiile de care dispunem la dispozitie pt.
a-si duce mandatul la bun sfarsit si pt a aduce progresul de care Romania are
nevoie.
Daca se vorbeste despre o anumita atitudine incorecta a presedintelui
fata de anumite institutii ale statului sa nu uitam ca presedintele prin
atributiile sale are dreptul de a media intre institutiile statului si chiar
de a lua atitudine pt. ca aceste institutii sa functioneze corect.
In ceeace priveste politica ofensiva ori defensiva a presedintiei ,
consideram ca aceasta politica este una corecta avand in vedere experienta
trecutului.
Cat despre adversarii politici ai presedintelui sa nu uitam ca au dat
foarte multe declaratii
scrise ,televizate sau in diverse ocazii, care au fost monitorizate ,
arhivate si ele sunt dovezi clare a politici distructive care a fost dusa dupa
1989 ,data cand Romania ( sa nu uitam ca tara noastra la acea data nu avea nici
o datorie externa ,era pe plus cu rezerva valutara, avea o economie functionala
chiar daca era de stat, si un bun nume international.)a trecut de la sistemul
comunist (cu o economie centralizata),la cel democratic (economie de piata ).
Cat despre actiunile anumitor persoane ,de a slabi increderea societatii
civile in presedinte si in institutiile statului, sa nu uitam ca daca pana acum
nu au platit pt. raul care l-au facut romanilor vor scapa fara sa fie trasi la
raspundere pt actiunile lor de subminare a economiei nationale si aducere a
populatiei in situatia de a nu putea sa subziste(ex. concret salariul minim pe
economie care este oglida clara a puterii de cumparare a romanului)in perioada
1989-2007 .
Daca presedintele Basescu este acuzat de subminare a economiei nationale
,este rezultatul actiunilor anti presedinte si aceasta deoarece presedintele
prin anumite actiuni care sunt in atributiile sale nu face altceva decat de
a-si indeplini mandatul incredintat de societatea civila.
In scurt timp vom pune la dispozitia opiniei publice foarte multe
informatii despre actiunile anumitor politicieni romani din periada 1989-2004
care nu au facut decat sa submineze economia nationala ,si in urma acestor
actiuni ei s-au imbogatit excesiv de mult incalcand legile statului care erau
in vigoare si functionale la acea data ,in detrimentul societaii civile
majoritare.
Toate aceste informatii au fost monitorizate din media Ro, din Legile
parlamentare elaborate si oficializate in M.O. de majoritatea parlamentara
aflata la guvernare in perioada1989-2004 (majoritate care reprezenta in mod
exclusiv partidul politic si vointa partidului pt.,, progresul tarii'' ,progres
care l-am vazut si simtit pe pielea noastra in toata aceasta perioada).
Wakeup!
---------------------------------
Looking for earth-friendly autos?
Browse Top Cars by "Green Rating" at Yahoo! Autos' Green Center.
[Non-text portions of this message have been removed]