In primavara anului 2004 ,actualul presedinte Basescu a efectuat o 
vizita la filiala P.D din Campina .Inainte de a intra in cladirea unde avea sa 
se tina intrevederea de partid si interviul sustinut de televizunile locale, o 
persoana s-a oprit si a avut o discutie foarte scurta cu Mr. Basescu care suna 
in felul urmator: ,, Buna ziua d-le Basescu, doresc sa va transmit ca la 
alegeri va trebui sa candidati ca presedinte ,deoarece veti ajunge presedinte 
al Romaniei  si va trebui sa ascultati de societatea civila pt. a putea obtine 
progresul dorit de toti romanii,, .Mr . Basescu a zambit neincrezator dar a 
avut curajul sa spuna ,, Sa-mi ajute Dumnezeu la aceasta,,.
       Daca acum omul Traian Basescu pare o persoana slaba , presedintele 
Traian Basescu
  va fi o persoana mai puternica si aceasta deoarece noi care l-am ales 
presedinte ii vom pune toate informatiile de care dispunem la dispozitie pt. 
a-si duce mandatul la bun sfarsit si pt a aduce progresul de care Romania are 
nevoie.
      Daca se vorbeste despre o anumita atitudine incorecta a presedintelui 
fata de anumite institutii ale statului sa nu uitam ca presedintele prin 
atributiile sale are dreptul de a media intre institutiile statului  si chiar 
de a lua atitudine pt. ca aceste institutii sa functioneze corect.
     In ceeace priveste politica ofensiva ori defensiva a presedintiei , 
consideram ca aceasta politica este una corecta avand in vedere experienta 
trecutului.
    Cat despre adversarii politici ai presedintelui sa nu uitam ca au dat 
foarte multe declaratii
  scrise ,televizate sau in diverse ocazii, care au fost monitorizate , 
arhivate si ele sunt dovezi clare a politici distructive care a fost dusa dupa 
1989 ,data cand Romania ( sa nu uitam ca tara noastra la acea data nu avea nici 
o datorie externa ,era pe plus cu rezerva valutara, avea o economie functionala 
chiar daca era de stat, si un bun nume international.)a trecut de la sistemul 
comunist (cu o economie centralizata),la cel democratic (economie de piata ).
   Cat despre actiunile anumitor persoane ,de a slabi increderea societatii 
civile in presedinte si in institutiile statului, sa nu uitam ca daca pana acum 
nu au platit pt. raul care l-au facut romanilor vor scapa fara sa fie trasi la 
raspundere pt actiunile lor de subminare a economiei nationale si aducere a 
populatiei in situatia de a nu putea sa subziste(ex. concret salariul minim pe 
economie care este oglida clara a puterii de cumparare a romanului)in perioada 
1989-2007 .
   Daca presedintele Basescu este acuzat de subminare a economiei nationale 
,este rezultatul actiunilor anti presedinte si aceasta deoarece presedintele 
prin anumite actiuni care sunt in atributiile sale nu face altceva decat de 
a-si indeplini mandatul incredintat de societatea civila.
    In scurt timp vom pune la dispozitia opiniei publice foarte multe 
informatii despre actiunile anumitor politicieni romani din periada 1989-2004 
care nu au facut decat sa submineze economia nationala ,si in urma acestor 
actiuni ei s-au imbogatit excesiv de mult incalcand legile statului care erau 
in vigoare si functionale la acea data ,in detrimentul societaii civile 
majoritare.
   Toate aceste informatii au fost monitorizate din media Ro, din Legile 
parlamentare elaborate si oficializate in M.O. de majoritatea parlamentara 
aflata la guvernare in perioada1989-2004 (majoritate care reprezenta in mod 
exclusiv partidul politic si vointa partidului pt.,, progresul tarii'' ,progres 
care l-am vazut si simtit pe pielea noastra in toata aceasta perioada).
   
   
  Wakeup! 
   
   
   
   
   

  
---------------------------------
Looking for earth-friendly autos? 
 Browse Top Cars by "Green Rating" at Yahoo! Autos' Green Center.  

[Non-text portions of this message have been removed]

Raspunde prin e-mail lui