M-am gandit sa adresez aceasta rugamintea si pe forum, de a ma ajuta, in 
cazul in care aveti posibilitate, cu materiale pentru lucrarea de licenta. Tema 
care mi-a fost indicat s-o abordez este "Politica externa sovietica in viziunea 
Departamentului de Stat al SUA". Mi s-a cerut sa consult ce au scris oficialii 
americani despre politica externa  sovietica, sa ma rezum la ce au scris 
secretarii de stat in vremea Administratiilr Regan, Kennedy, Clinton, Bush atat 
tatal cat si fiul, din perioada Razboiului rece, etc.
 Daca se poate sa fie in romana pentru ca nici timp nu am sa citesc si sa 
traduc, mai ales ca nu stau prea bine cu terminologia folosita in politica 
(sincer va spun ca politica nu face parte din preferintele mele) si nu vreau sa 
aberez traducand gresit. Timpul pe care il am la dispozitie este destul de 
limitat pentru ca lucrarea trebuie s-o predau la sfarsitul lui aprilie, 
incepulul lui mai. Sunt in ultimul an si am inceput si sesiunea de iarna. Acum 
o saptamana am putut sa intru in posesia tematicii pentru lucrarea de licenta. 
Daca cineva ma poate ajuta cu materiale sau site-uri va rog sa ma contactati pe 
adreasa de e-mail: [EMAIL PROTECTED]
  Multumesc anticipat pentru ajutor alaturi de cele mai bune ganduri pentru 
toti de pe forum..
    Lorelei
  
 __________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam?  Yahoo! Mail has the best spam protection around 
http://mail.yahoo.com 

[Non-text portions of this message have been removed]

Raspunde prin e-mail lui