M-am gandit sa adresez aceasta rugamintea si pe forum, de a ma ajuta, in
cazul in care aveti posibilitate, cu materiale pentru lucrarea de licenta. Tema
care mi-a fost indicat s-o abordez este "Politica externa sovietica in viziunea
Departamentului de Stat al SUA". Mi s-a cerut sa consult ce au scris oficialii
americani despre politica externa sovietica, sa ma rezum la ce au scris
secretarii de stat in vremea Administratiilr Regan, Kennedy, Clinton, Bush atat
tatal cat si fiul, din perioada Razboiului rece, etc.
Daca se poate sa fie in romana pentru ca nici timp nu am sa citesc si sa
traduc, mai ales ca nu stau prea bine cu terminologia folosita in politica
(sincer va spun ca politica nu face parte din preferintele mele) si nu vreau sa
aberez traducand gresit. Timpul pe care il am la dispozitie este destul de
limitat pentru ca lucrarea trebuie s-o predau la sfarsitul lui aprilie,
incepulul lui mai. Sunt in ultimul an si am inceput si sesiunea de iarna. Acum
o saptamana am putut sa intru in posesia tematicii pentru lucrarea de licenta.
Daca cineva ma poate ajuta cu materiale sau site-uri va rog sa ma contactati pe
adreasa de e-mail: [EMAIL PROTECTED]
Multumesc anticipat pentru ajutor alaturi de cele mai bune ganduri pentru
toti de pe forum..
Lorelei
__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around
http://mail.yahoo.com
[Non-text portions of this message have been removed]