salut Alexandru,

cred ca situatia este deja sub control - am vazut ca lucrurile s'au
calmat si s'au linistit acum, daca se poate spune asa.

am cautat pagina asociatiei romanilor de la Virginia Tech, din pacate
nu am reusit sa o gasesc pe web. am gasit in schimb pagina domnului
profesor Liviu Librescu la http://www.esm.vt.edu/~llibresc in pagina
departamentului de inginerie si mecanica, care redirecteaza pt 10 sec
aici: http://www.esm.vt.edu/

din cate am inteles sunt aproximativ 50 de romani care studiaza acolo,
daca primesti raspunsuri de la ei, poti sa le transmiti din partea
membrilor romaniausa ca suntem alaturi de ei si speram ca astfel de
incidente nefericite sa nu se mai repete.

toate cele bune,

mircea



--- In [email protected], "alp29" <[EMAIL PROTECTED]> wrote:
>
> Mircea, am putea incerca sa folosim resursele Rom-USA sa inchegam o
> lista sau sa contactam in corpore grupul de studenti si profesori
> romani de la VA Tech? Multumesc.
>
> Mai jos este un mesaj scris mai mult pe fuga incercind sa intru in
> contact cu citiva romani pe care i-am gasit pe web.


Raspunde prin e-mail lui