--- In [email protected], Christina Colea <[EMAIL PROTECTED]> wrote: > > ...si Gabi a gresit gramatical: "s-a informat" fara cratima :-) > > gabi19492004 <[EMAIL PROTECTED]> wrote: --- In [email protected], "Mircea Balaceanu" > <mircea.balaceanu@> wrote: > > > > --- In [email protected], "cultural_society_orpheus" > > <cultural_society_orpheus@> wrote: > > > > > De o parte un mic fragment din Romania-Basescu si PD-o mana intinsa > ca > > > a lui Lenin de cealalta parte restul Romaniei,intregul. > > > Alo,aloo,"treceti la locurile voastre tovarasi" > > > Constantin Morosanu > > > > "tovarasi" se spunea in era de trista amintire. in urma cu aprox. > > 17-18 ani, in comunism, in totalitarism, domnule C.Morosanu...:> > > > omule,ai gresit proportia.este exact invers.fi mai destept(atent) alta > data si informeazate.se poate... > > Draaaaa Gabiiii-----Maina intinsa a lui Lenin reprezinta ceea ce vor sa ne faca noua Basescu si PD(ce cred ca pot face)Mana nu arata spre viitor cum s-ar putea crede ci linia directoare a partidului care crede ca detine adevarul absolut-PD-care jur ca mi-e simpatic prin anumite persoane dar care acum derapeaza si se incranceneaza in numele unei puteri efemere. Si Dna invatatoare nu te-a invatat la scoala ca niciodata 2 nu e mai mare ca 3?Vezi nr de alegatori ai lui Basescu vezi cel al PD,si aduna.Sau lasa separat pt ca ma refeream strict la partiduletul PD (la ora alegerilor trecute)Apoi ia nr de alegatori ai PSD(la ora alegerilor trecute)ai PRM,PNL,PC si restul aduna si trage concluzii Nr total al votantilor acestor partide insumeaza cam 12 mil .Si atunci fa putina aritmetica cu Dna invatatoare .Nu mai vorbesc si de voturile candidatului PSD la alegerile Prezidentiale,al PRM etc Sau 322 la 108(pro si contra suspendarii)in Parlament.E 2 mai mare ca 3? "Tovarasi" cred ca ne considera Basescu si PD care incearca sa puna la colt electoratul reprezentat de cei 322 de parlamentari si senatori care au votat suspendarea. In rest vreau sa spun ca nu am fost de acord cu suspendarea pentru ca a fost o miscare politica gresita si inoportuna.Basescu trebuia lasat Presedinte,un presedinte jucator pe culoarele Cotrocenilor si nu pe scena politica.(vezi Guvernul,majoritatea parlamentara etc) Iar PD si PLD nu aveau prilejul sa-si faca pe langa Basescu campanie electorala.Si aveau in continuare electoratul pe care-l merita de drept si nu si o parte din sustinatorii lui Basescu . Dar niciodata nu-i tarziu.Basescu revine la Cotroceni,PD,PLD pe langa el si gata.Bani cheltuiti degeaba cu Referendum. Cu respect C.Morosanu
> > > > > --------------------------------- > Ahhh...imagining that irresistible "new car" smell? > Check outnew cars at Yahoo! Autos. > > [Non-text portions of this message have been removed] > ***Apeluri umanitare George Cuzuc: website http://www.cuzuc.netfirms.com/index.htm Emilia Baba-Paun: website http://www.help-ema.puls-il.ro ------------------------------------------------------------- **[RomaniaUSA] "Romani. Pur si Simplu" ------------------------------------------------------------- http://egroups.yahoo.com/group/romaniausa Yahoo! Groups Links <*> To visit your group on the web, go to: http://groups.yahoo.com/group/romaniausa/ <*> Your email settings: Individual Email | Traditional <*> To change settings online go to: http://groups.yahoo.com/group/romaniausa/join (Yahoo! ID required) <*> To change settings via email: mailto:[EMAIL PROTECTED] mailto:[EMAIL PROTECTED] <*> To unsubscribe from this group, send an email to: [EMAIL PROTECTED] <*> Your use of Yahoo! Groups is subject to: http://docs.yahoo.com/info/terms/

