--- In [email protected], Christina Colea <[EMAIL PROTECTED]> 
wrote:
>
> ...si Gabi a gresit gramatical: "s-a informat" fara cratima :-)
> 
> gabi19492004 <[EMAIL PROTECTED]> wrote:          --- In 
[email protected], "Mircea Balaceanu" 
> <mircea.balaceanu@> wrote:
> >
> > --- In [email protected], "cultural_society_orpheus"
> > <cultural_society_orpheus@> wrote:
> > 
> > > De o parte un mic fragment din Romania-Basescu si PD-o mana 
intinsa 
> ca
> > > a lui Lenin de cealalta parte restul Romaniei,intregul.
> > > Alo,aloo,"treceti la locurile voastre tovarasi"
> > > Constantin Morosanu
> > 
> > "tovarasi" se spunea in era de trista amintire. in urma cu aprox.
> > 17-18 ani, in comunism, in totalitarism, domnule C.Morosanu...:>
> >
> omule,ai gresit proportia.este exact invers.fi mai destept(atent)
alta 
> data si informeazate.se poate...
> 
> Draaaaa Gabiiii-----Maina intinsa a lui Lenin reprezinta ceea ce 
vor sa ne faca noua Basescu si PD(ce cred ca pot face)Mana nu arata 
spre viitor cum s-ar putea crede ci linia directoare a partidului 
care crede ca detine adevarul absolut-PD-care jur ca mi-e simpatic
prin anumite persoane dar care acum derapeaza si se incranceneaza in 
numele unei puteri efemere.
Si Dna invatatoare nu te-a invatat la scoala ca niciodata 2 nu e mai 
mare ca 3?Vezi nr de alegatori ai lui Basescu vezi cel al PD,si 
aduna.Sau lasa separat pt ca ma refeream strict la partiduletul PD
(la ora alegerilor trecute)Apoi ia nr de alegatori ai PSD(la ora 
alegerilor trecute)ai PRM,PNL,PC si restul aduna si trage concluzii
Nr total al votantilor acestor partide insumeaza cam 12 mil .Si 
atunci fa putina aritmetica cu Dna invatatoare .Nu mai vorbesc si de 
voturile candidatului PSD la alegerile Prezidentiale,al PRM etc
Sau 322 la 108(pro si contra suspendarii)in Parlament.E 2 mai mare 
ca 3?
"Tovarasi" cred ca ne considera Basescu si PD care incearca sa puna 
la colt electoratul reprezentat de cei 322 de parlamentari si 
senatori care au votat suspendarea.
In rest vreau sa spun ca nu am fost de acord cu suspendarea pentru 
ca a fost o miscare politica gresita si inoportuna.Basescu trebuia 
lasat Presedinte,un presedinte jucator pe culoarele Cotrocenilor si 
nu pe scena politica.(vezi Guvernul,majoritatea parlamentara etc)
Iar PD si PLD nu aveau prilejul sa-si faca pe langa Basescu campanie 
electorala.Si aveau in continuare electoratul pe care-l merita de 
drept si nu si o parte din sustinatorii lui Basescu .
Dar niciodata nu-i tarziu.Basescu revine la Cotroceni,PD,PLD pe 
langa el si gata.Bani cheltuiti degeaba cu Referendum.
 Cu respect
           C.Morosanu



> 
>          
> 
>        
> ---------------------------------
> Ahhh...imagining that irresistible "new car" smell?
>  Check outnew cars at Yahoo! Autos.
> 
> [Non-text portions of this message have been removed]
>




***Apeluri umanitare
George Cuzuc:        website http://www.cuzuc.netfirms.com/index.htm  
Emilia Baba-Paun:   website http://www.help-ema.puls-il.ro


-------------------------------------------------------------
**[RomaniaUSA] "Romani. Pur si Simplu"
-------------------------------------------------------------
http://egroups.yahoo.com/group/romaniausa
 
Yahoo! Groups Links

<*> To visit your group on the web, go to:
    http://groups.yahoo.com/group/romaniausa/

<*> Your email settings:
    Individual Email | Traditional

<*> To change settings online go to:
    http://groups.yahoo.com/group/romaniausa/join
    (Yahoo! ID required)

<*> To change settings via email:
    mailto:[EMAIL PROTECTED] 
    mailto:[EMAIL PROTECTED]

<*> To unsubscribe from this group, send an email to:
    [EMAIL PROTECTED]

<*> Your use of Yahoo! Groups is subject to:
    http://docs.yahoo.com/info/terms/
 

Raspunde prin e-mail lui