Românii vor fi chemaţi la urne pe 19 mai, să se pronunţe asupra 
suspendării preşedintelui. Hotărârea a fost adoptată, 
marţi, de Parlamentul României. Aleşii au modificat prin vot şi 
Legea referendumului, adoptând un amendament potrivit căruia dacă la 
urne nu se prezintă jumătate plus unu dintre alegători şi 
deci referendumul nu este valabil, atunci Parlamentul are dreptul de a 
hotărî ce se întâmplă în continuare. Nu lasati asta sa se 
intample....va rugam mergeti la vot..dati mesajul mai departe daca sunteti 
romani (mass)

Alin Cristea <[EMAIL PROTECTED]> wrote:                                  De pe 
un blog:
    
   Despre politica
 
 April 23rd, 2007
    
   “Politicienii sunt ca scutecele. Trebuie schimbati repede si des, si din 
acelasi motiv.” (Autor necunoscut)
    
   “George Washington a fost primul presedinte care nu a blamat  predecesorii 
din cauza problemelor sale.” (Autor necunoscut)
    
   “Le ofer oponentilor mei o afacere buna: incetati sa mai spuneti minciuni 
despre noi, si vom inceta sa mai spunem adevarul despre voi!” (Adlai E 
Stevenson)
    
   “Politica este acea arta gingasa care ia voturi de la saraci si  bani de la 
bogati ,  promitandu-le si unii si altora ca-i va pazi de ceilalti” (Oscar 
Ameringer)
    
   “In politica, prostia nu este un handicap” (Napoleon)
    
   "In politica sunt vremuri cand trebuie sa fii de partea corecta si sa 
pierzi” (J K Galbraith)
 
 ---------------------------------
 Ahhh...imagining that irresistible "new car" smell?
  Check outnew cars at Yahoo! Autos.
 
 [Non-text portions of this message have been removed]
 
 
     
                       


"Cei doi dusmani ai fericirii omenesti sunt durerea si plictiseala" Schopenhauer
       
---------------------------------
Ahhh...imagining that irresistible "new car" smell?
 Check outnew cars at Yahoo! Autos.

[Non-text portions of this message have been removed]

Raspunde prin e-mail lui