Buna ziua, Sambata, 19 mai 2007, între orele 8.00 si 20.00, va avea loc referendumul prin care cetatenii români îsi pot exprima optiunea asupra demiterii Presedintelui României. Casa Romana va fi una din sectile de votare din cadrul circumscriptiei consulare a Consulatului General al Romaniei la Los Angeles.
La referendum pot participa toti cetatenii români care au împlinit vârsta de 18 ani pâna în ziua referendumului inclusiv, pe baza unui act de identitate românesc valabil, cu fotografie. Mentionam ca, potrivit legislatiei romane in vigoare, nu este posibil votul electronic sau prin corespondenta. Consulatul General al Romaniei la Los Angeles va informa cu promptitudine, pe pagina de internet www.consulateromania.net, asupra elementelor actualizate privind procesul de votare pe masura primirii acestora de la autoritatile romane competente. Casa Romana www.casaromana.org Daca nu mai doriti sa primiti anunturi legate de Casa Romana, va rugam raspundeti la acest mesaj si adresa dumneavoastra va fi stearsa din lista de distributie. If you no longer wish to receive email announcements from Casa Romana, please reply to this email and we will remove your address from the mailing list. [Non-text portions of this message have been removed]

