politika.rs <http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Jedinstvo-Srba-na-KiM-imperativ-njihovog-opstanka.lt.html>
Vučić kritikovao srpske političare sa KiM zbog nesloge http://www.politika.rs Umesto Aleksandra Jablanovića funkciju predsednika „Srpske liste” obavljaće Slavko Simić, šef poslaničke grupe „Srpska” Čvrsto jedinstvo srpskih političkih predstavnika na Kosovu i Metohiji jeste imperativ i uslov nacionalnog opstanka Srba u južnoj srpskoj pokrajini, zaključeno je na sastanku premijera Aleksandra Vučića sa političkim predstavnicima kosmetskih Srba u Beogradu. Na sastanku u „Palati Srbija”, koji je trajao oko dva sata, jednoglasno je dogovoreno da Aleksandar Jablanović više ne obavlja funkciju predsednika „Srpske liste”. Ova izmena biće u najkraćem roku registrovana u svim prištinskim institucijama, a dužnost predsednika liste ubuduće će obavljati šef poslaničke grupe „Srpska” Slavko Simić, inače član Pokreta socijalista. Sastanak je vodio premijer Srbije Aleksandar Vučić, koji je kritikovao gradonačelnike deset opština sa srpskom većinom i poslanike u pokrajinskoj skupštini zbog nesloge. Na sastanku koji je bio zatvoren za javnost, kako „Politika” saznaje, Vučić se osvrnuo na kosovske političke podele. „Ne mogu da verujem da se vi na Kosovu svađate, dok Albanci sve čine da nam uzmu manastire i crkve. Čitam u medijima šta jedni drugima smeštate i čime se bavite. Da li je moguće da je nekome palo na pamet da traži smenu sve trojice srpskih ministara u Vladi Kosova i da kaže da ja stojim iza toga? Umesto da svi zajedno radimo da se što više Srba vrati na svoja ognjišta, neki ljudi misle da su najvažniji i čine sve da što više Srba ode sa Kosmeta”, preneo je Vučićeve reči jedan učesnik sastanka. On je naglasio da je direktor Kancelarije za Kosovu i Metohiju Marko Đurić glavni čovek u pokrajini ispred Vlade Srbije i da niko od političara iz pokrajine, ali ni iz Beograda, ne pokušava da opstruira njegov rad. Kako naš list saznaje, premijer je rekao da Marko Đurić govori i radi u njegovo ime. On, u dogovoru sa državnim rukovodstvom Srbije imenuje ljude i sprovodi politiku. U slučaju da nekome nešto ne bude jasno, pogotovo poslaničkom klubu u kosovskom parlamentu, treba se obratiti Đuriću. Vučić je poručio da dok ja on premijer, Đurić će imati njegovu podršku. Osim diplomatske borbe za srpske nacionalne spomenike, Vučić je najavio da će biti formirana i Zajednica srpskih opština i da se sve mora uraditi da se na Kosovu otvaraju radna mesta. On se posebno osvrnuo na nenamensko trošenje sredstava u nekim opštinama koja su iz republičkog budžeta uplaćivana za razne investicije. „Mora da se zna gde tačno odlazi svaki dinar, jer nije republički budžet rupa bez dna. Koliko možemo da se se opružimo daćemo novca, ali sredstava koja dobijete moraju da se utroše na otvaranje radnih mesta, jer je to naš nacionalni interes”, naglasio je Vučić. Na sastanku, dok je tamo bio premijer Vučić, za reč su se javili Aleksandar Jablanović, koji je prihvatio da se povuče sa mesta predsednika „Srpske liste”, i ministar za izbeglice i povratak u kosovskoj vladi Dalibor Jevtić, koji je govorio o mogućnostima za povratak raseljenih Srba. Zanimljivo je da su se za reč javili svi gradonačelnici srpskih opština i ministar rada Aleksandar Vulin – ali kada je Vučić zbog obaveza otišao sa sastanaka. objavljeno: 23.10.2015. sramota je deliti lekcije drugima, a ne raditi sam ono što je zadatak, država Srbija nema nikakvu razvojnu politiku za KiM Господине Вучићу кад будете дисциплиновани ваше министре и остварите њихов хомоген рад. Имаћете право да критикујете друге што се свађају.Почисти прво своју кућу,ако си дорастао? Dva pitanja i dva odgovora . 1. Vučić: "Da li je moguće da je nekome palo na pamet da traži smenu sve trojice srpskih ministara u Vladi Kosova i da kaže da ja stojim iz toga?" Prvi odgovor: Nije moguće, jer ste Vi zadovoljni (kako kažete, u Vladi Kosova ,dakle, priznajete okupatorsku državu Kosovo, tj. njenu okupatorsku Vladu na okupiranoj srpskoj zemlji) učinkom trojice Srba, koje ste Vi postavili i koji, tamo, "dobro" rade, boreći se za teritorijalni suverinitet i integritet države Kosovo, na šta su pristali, javno se zaklinjući, sa Ustavom Kosova na gudima/srcu, i 2. Šta je sa srpskom Bolnicom/Porodilištem u Pasjanu, kod Gnjilana, s kog mjesta ste, nedavno,pred okupljenim narodom, pričali bajke o srećnijem životu tamošnjih Srba?Odgovor:Takva Bolnica ne postoji/ne radi!Srpske žene tun i dalje porađaju seoske babe,ili,ako se domognu naročitih uslova,one odlaze u daleko Vranje! -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/062201d10ed3%241fbc7db0%245f357910%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
