nspm 
<http://www.nspm.rs/hronika/demokratski-front-vlast-da-pusti-mandica-i-radunovica-do-19-casova-protesti-se-nastavljaju.html>
 .rs 

Агенције: Демократски фронт: Власт да пусти Мандића и Радуновића до 19 часова, 
протести се настављају

Агенције

недеља, 25. октобар 2015. 

 

 Представници Демократског фронта на конференцији за новинаре у Подгорици 
затражили да се приведени посланици пусте до 19 часова. Протести се настављају.

Најавили су да ће одлуку чекати испред Врховног тужилаштва, јавља РТС.

Лидер Нове српске демократије и функционер Демократског фронта Андрија Мандић и 
посланик Славен Радуновић приведени су током протеста опозиције у Подгорици.

Лидери Демократског фронта одбили су сваки дијалог са влашћу за округлим столом 
и навели да Мило Ђукановић силом хоће да чува власт.

У Подгорици је синоћ током протеста, који је организовао Демократски фронт 
испред Скупштине Црне Горе, када су демонстранти покушали да уђу у зграду 
парламента, дошло до кошкања са полицијом, а нереди су избили у неколико делова 
града.

Полиција ја бацила сузавац и шок бомбе на демонстранте који су разбијали излоге 
продавница и бутика.

У сукобима полиције и демонстраната повређено је 15 чувара реда, од којих је 
један задобио тежу повреде тетиве, а 24 грађана затражило је лекарску помоћ.

Полиција је привела више лица, међу којима су посланици ДФ-а Андрија Мандић и 
Славен Радуновић.

 

Протести се настављају

Опозиција Црне Горе ће наставити да тражи смену Владе на челу са Милом 
Ђукановиц́ем, каже једна од лидера Демоикратског фронта Страхиња Булајиц́.

Према његовим речима, директни преговори са представницима власти нису могуц́и, 
али у опозицији не искључују могуц́ност разговора уз помоц́ међународних 
посредника.

"Директни преговори са данашњим властима су искључени, циноц́но растеривање 
протеста, власти су показале да за њих не постоје уставни поредак. Међутим, ако 
нас позову на то Москва или Брисел, преговори ц́е бити могуц́и", категоричан је 
лидер опозиције.

Форма даљег протеста биц́е позната у наредних неколико сати.

(Агенције)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/012601d10f2a%2429d19860%247d74c920%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to