fakti 
<http://fakti.org/serbian-point/predsednik-sanu-razbija-srbiju-iznutra-kao-sto-su-radili-komunisti>
 .org 

Председник САНУ разбија Србију изнутра – као што су радили комунисти

ПРЕДСЕДНИК СНП НЕНАД ПОПОВИЋ У ИНТЕРВЈУУ „ДАНАС”: ЗИД ПРЕМА МАКЕДОНИЈИ СВЕ 
ИЗВЕСНИЈИ

 

*       СНП већ три месеца упозорава да ће миграната на нашој територији бити 
све више, а да ће путева којим они могу да напусте Србију, бити све мање. 
Морамо да се заштитимо на време. Србија не сме да постане резервна држава и 
карантин за мигранте пред вратима ЕУ
*       Избеглице су они који који бежећи од рата пребегну у прву сигурну 
земљу. А овде у највећем броју случајева имамо људе који су по две или три 
године боравили у Турској, да би сада одлучили да крену у Европу. Ми морамо да 
нађемо решење за жене и децу, али већину миграната, чак 80 одсто њих, чине 
војно способни мушкарци. Ако би они остали у Србији, то би била велика претња 
за нашу националну безбедност
*       Владимир Костић није добио прилику да говори у медијима зато што се 
зове Владимир Костић, већ зато што је председник САНУ. Он разбија Србију 
изнутра, као што су радили комунисти. Таквима је све што је национално и српско 
- назадно. И као што су некада живели за лажно братство и јединство у 
Југославији, тако сада живе за лажно братство и јединство у ЕУ. У свакој кожи 
им је боље него у српској

         - СА ЕСКАЛАЦИЈОМ мигрантске кризе наш предлог о изградњи зида на 
граници са Македонијом постаје све реалније решење. Пре или касније сви ће доћи 
на позицију Српске народне партије по питању миграната, јер је то државничка и 
одговорна позиција која на прво место ставља безбедност државе и грађана, 
истакао је у разговору за дневни лист Данас Ненад Поповић, председник Српске 
народне партије.

*       Али, наша влада је саопштила изричито да неће бити изградње зида?

         - И Хрватска је до пре две недеље одлучно одбацивала могућност 
изградње зида, а сада су најавили да ће зид ипак градити. Словенија је подигла 
ограду и извела војску на границу са Хрватском. Цела ЕУ говори о неопходности 
јачања граница и заустављања неконтролисаног прилива миграната. Ми треба да 
гледамо шта раде државе чланице ЕУ и да радимо исто што и оне. СНП већ три 
месеца упозорава да ће миграната на нашој територији бити све више, а да ће 
путева којим они могу да напусте Србију, бити све мање. Морамо да се заштитимо 
на време. Србија не сме да постане резервна држава и карантин за мигранте пред 
вратима ЕУ.

*       То су ипак избеглице који беже од рата, наша обавеза као државе је да 
им пружимо сигурност и уточисте.

         - Највећи број миграната нису избеглице, већ су економски мигранти 
који су кренули у потрагу за послом и бољим животом. Избеглице су они који који 
бежећи од рата пребегну у прву сигурну земљу. А овде у највећем броју случајева 
имамо људе који су по две или три године боравили у Турској, да би сада 
одлучили да крену у Европу. Ми морамо да нађемо решење за жене и децу, али 
већину миграната, чак 80 одсто њих, чине војно способни мушкарци. Ако би они 
остали у Србији, то би била велика претња за нашу националну безбедност.

*       Да ли мислите да је читава идеја Европске уније пала на овом тесту?

         - Нормално је да у кризи свака земља води рачуна о сопственим 
интересима. Заштита граница је највиша уставна обавеза и суверено право сваке 
земље. То су европске вредности које су неприкосновене и које су старије од 
идеје Европске уније.

         Српска народна партија је данас највећи чувар традиционалних европских 
вредности у Србији.

*       Веома оштро сте реаговали као партија на изјаву председника САНУ 
Владимира Костића да “Косово ни де факто ни де јуре више није у нашим рукама” 
иако он тврди да је у питању само његов лични став.

         - Молим вас, па Владимир Костић није добио прилику да говори у 
медијима зато што се зове Владимир Костић, већ зато што је председник САНУ. 
Срамота је да неко ко води институцију са таквом традицијом и националним 
значајем може да изјави тако нешто. Он разбија Србију изнутра, као што су 
радили комунисти. Таквима је све што је национално и српско - назадно. И као 
што су некада живели за лажно братство и јединство у Југославији, тако сада 
живе за лажно братство и јединство у ЕУ. У свакој кожи им је боље него у 
српској.

Гласање у Унеско показало
ко су нам пријатељи

*       Како коментаришете гласање у Извршном савету Унеско и да ли мислите да 
Србија може да спречи улазак Косова у Унеско?

         - То гласање је оголило чињеницу ко су данас пријатељи Србије. Ми 
можемо и морамо да сарађујемо са свима, али пријатељима можемо да зовемо само 
оне земље које нам пружају искрену подршку у одбрани наших најважнијих државних 
и националних интереса. Србија нема ближег и искренијег пријатеља од Русије. 
Руси су увек били ту да подрже Србију у најтежим тренуцима, као што ће нас 
најснажније подржати у нашој борби да спречимо пријем Косова у Унеско. Али, и 
ми морамо да имамо искрен однос према Русији, и да будемо уз Русију онда када 
смо јој потребни. Зато Србија никада не треба да уведе санкције Русији, колико 
год били јаки притисци из Брисела да то учинимо.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/017601d10f30%24e206fa50%24a614eef0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to