http://www.nspm.rs/hronika/pripadnik-specijalne-antiteroristicke-jedinice-rastjerali-smo-bande-zlotvora-ovo-su-bili-neprijatelji-drzave-zadnji-olos.html <http://www.nspm.rs/tabela/hronika/> Хроника <http://www.nspm.rs/hronika/pripadnik-specijalne-antiteroristicke-jedinice-rastjerali-smo-bande-zlotvora-ovo-su-bili-neprijatelji-drzave-zadnji-olos.html> Припадник Специјалне антитерористичке јединице: "Растјерали смо банде злотвора; Ово су били непријатељи државе, задњи олош" <http://www.nspm.rs/pdf/hronika/pripadnik-specijalne-antiteroristicke-jedinice-rastjerali-smo-bande-zlotvora-ovo-su-bili-neprijatelji-drzave-zadnji-olos.pdf> <http://www.nspm.rs/hronika/pripadnik-specijalne-antiteroristicke-jedinice-rastjerali-smo-bande-zlotvora-ovo-su-bili-neprijatelji-drzave-zadnji-olos/stampa.html> <http://www.nspm.rs/component/option,com_mailto/link,aHR0cDovL3d3dy5uc3BtLnJzL2hyb25pa2EvcHJpcGFkbmlrLXNwZWNpamFsbmUtYW50aXRlcm9yaXN0aWNrZS1qZWRpbmljZS1yYXN0amVyYWxpLXNtby1iYW5kZS16bG90dm9yYS1vdm8tc3UtYmlsaS1uZXByaWphdGVsamktZHJ6YXZlLXphZG5qaS1vbG9zLmh0bWw=/tmpl,component/> недеља, 25. октобар 2015. Горан Поповић, припадник САЈ-а МУП-а Црне Горе на огаван начин је синоћ демонстрирао однос црногорске полиције према великом протесту ДФ-а који је разбијен употребом десетина сузаваца, шок бомби, гумене муниције и примјеном бруталне физичке силе, услед чега нијесу поштеђени ни новинари. „Растјерали смо банде злотвора“ – славодобитно је овим коментаром на свом фејсбук профилу „ускликнуо“ Поповић, објављујући у исто вријеме властиту слику из таман окончане срамне акције полиције, у којој је, према поузданим информацијама овог портала, учествовао и велики број криминалаца из Никшића и неких других градова, обучених у униформе полиције. Отишао је овај корпулентни Даниловграђанин и корак даље, па је у коментарима на свој „пост“ стигао да учеснике протеста назове олошем и непријатељима државе. Специјалац Рашка Коњевића, кога извјесно чека унапређење за „патриотско“ држање и показан висок степен „професионализма“ у батинању гладног и обесправљеног народа, осим честитки за „добро одрађен посао“ добио је од својих пријатеља са популарне друштвене мреже и „понеку“ поруку презира и „отпоздрава“. Тако му је извјесна Гордана Горде Мугоша поручила : „Знао си ме насмијати својим хумором, одушевити твојим стиховима. Синоћ си био спреман УБИТИ моје пријатеље, као што би и мене да сам била у мојој Црној Гори. Не знам да мрзим па те не мрзим. Теби то неће бити јасно. Адио из мојих пријатеља“ Полицајац – „пјесник“, батинаш и силеџија, који се крвничким покличима пуним мржње и не труди да сакрије праве намјере и наредбе својих шефова, неколико сати након објаве статуса у коме мирне демонстранте назива бандом злотвора, у очигледном делиријуму због „величанственог успјеха“, стиже да напише и следеће: „Да сам написао 50 књига поезије не бих био овако популаран. Сви ми дијеле слику у униформи , неки су одушевљени професионално обављеним задатком , а други не умију ништа друго него да пљују. Није битно што вам неко каже , већ ко вам каже. Такви профили личности и ментални склопови са мном не могу да се измјере ни под разно“. Измијенио статус након упозорења А какав је „профил“ његове „личности“, и колико је збиља „јунак“ и карактеран, пандур Поповић демонстрира убрзо и промјеном првобитног текста статуса у коме је констатовао „растјеривање банде злотвора“. Измијењени фејсбук статус Поповића гласи – „Професионално примијенио овлашћења“. О томе свједоче фотографије оба статуса које објављујемо, али и коментари Поповићевих фејсбук пријатеља, попут извјесне Сање Радовић. Несумњиво, учинио је то Поповић након што му је сугерисано да се у иоле правним државама за тако нешто у затвор иде по крактом поступку. А Црна Гора је синоћ била на корак од тога да добије прилику да се правно уреди, што није одговарало власнику државоликог провизоријума, чија влада је свакако пала, па је свој формални опстанак, уз слуганство Поповића и њему сличних „родољуба“, продужио за дан, два или који више. „Метак у чело“ Стигао је Горан Поповић да се пожали потом и како му се у интерној комуникацији на фејсбуку, у тзв. инбокс пошти, пријети и метком у чело због написаног статуса и криминалне полицијске акције. Но, пријети и он, поново! Сви они ће, вели, бити откривени и приведени правди. А правда је он, његов „профил“ и његов „карактер“ Рашко Коњевић, о свену овоме није обавијештен, па тешко да ће предузимати мјере против „професионалца“ Поповића. Јуриш на „банду злотвора“, Коњевићу! (ИН4С) -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/01fc01d10f4b%24fac603e0%24f0520ba0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
