blic.rs 
<http://www.blic.rs/Vesti/Svet/601288/Kremlj-Podgorica-pokusava-da-demonizuje-Rusiju>
  

Kremlj: Podgorica pokušava da demonizuje Rusiju

Tanjug | 

26. 10. 2015. - 13:17h 

| 

Foto:

Reuters/AP | 

Komentara: 1 
<http://www.blic.rs/Vesti/Svet/601288/Kremlj-Podgorica-pokusava-da-demonizuje-Rusiju/komentari>
 

Pres sekretar ruskog predsednika Dmitrij Peskov ocenio je danas da su izjave 
crnogorskog premijera Mila Đukanovića o umešanosti Rusije u proteste u Crnoj 
Gori "potpuno čudne" i da su deo postojeće navike da se Rusija demonizuje. 

 

Pa nisu Rusi najgori: Dmitrij Peskov i Vladimir Putin

"O njima mislimo isto što i vi - kao što ste sami rekli, to su sasvim čudne 
izjave (...) U svemu tražiti djavola i, pritom, nastaviti sa demonizacijom 
Rusije, to je čuvena zabava mnogih država", kazao je Peskov na pitanje 
novinara. 


Pres sekretar Vladimira Putina je, istovremeno, izrazio očekivanje da će 
"prevladati zdrav razum i dominirati trezvene ocene". 


Ruska državna agencija TASS podseća da je proteklog vikenda u Podgorici, održan 
protest dela opozicije protiv Đukanovićeve politike, između ostalog, protiv 
stupanja zemlje u NATO. 


Demonstranti su tražili Đukanovićevu ostavku i formiranje prelazne vlade i 
pokušali su da prodru u zgradu parlamenta, bacali petarde i flaše na kordone 
policije, posle čega su policajci upotrebili suzavac i "šok-bombe". 

U sukobu je povređeno 15 policajaca i 24 učesnika protesta. 


Ruski dnevnik "Komersant" navodi da bi uzimanjem u obzir poziciju Rusije prema 
nasilnom svrgavanju režima, bilo sada nelogično da ona pruža čak i moralnu 
podršku crnogorskim protestima.
  

"Sada, posle sukoba u Podgorici, od strane Rusije bilo bi nelogično pružati čak 
moralnu podršku protestima, uzimajući u obzir njenu ne jednom deklarisanu 
poziciju da je nasilno svrgavanje režima neprihvatljivo", navodi taj list u 
izveštaju iz Podgorice pod naslovom "Osujećen prevrat".
  



Neredi u Podgorici

Đukanović je juče u izjavi za HRT rekao da je sproveden „pokušaj ugrožavanja 
ustavnog poretka Crne Gore s jasnom ambicijom da dođe do nasilne smene vlasti i 
revizije strateškog pravca državne politike Crne Gore “i da se želi 
poništavanje "rezultata demokratskog referenduma iz 2006. kako bi se 
eliminisala mogućnost da Crna Gora kao nezavisna država sama bira svoju 
politiku i da se, naravno, vrati u gravitaciono polje politika iz susedstva i s 
daljih adresa, koji ne samo da žele da upravljaju Crnom Gorom već i regijom“. 


Na pitanje da li govori o Rusiji i pojedinim desnim strukturama u Srbiji, 
crnogorski premijer odgovorio je da u to nema nikakve sumnje.
„ 

Jednako tako nema nikakve sumnje da je Rusija imala i da dalje ima aktivnu 
ulogu u organizaciji protesta protiv vlasti u Podgorici“, rekao je on a preneo 
je HRT na svom internet sajtu. 

 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/000701d11015%24e22f18b0%24a68d4a10%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to