srbijadanas <http://www.srbijadanas.net/fijasko-eu-samita-o-migrantima-u-briselu-orban-napustio-sastanak/> .net
Фијаско ЕУ самита о мигрантима у Бриселу: Орбан напустио састанак од satelit на 26. октобар 2015. Мађарски премијер Виктор Орбан напустио је разговоре о избегличкој кризи у Бриселу и рекао да Мађарска остаје присутна само као посматрач. Он је претходно навео да је неопходно да се заједнички организује заштита грчких граница, али то није прихваћено. – Надам се да ћемо прекинути с политиком отворених граница јер је то потпуно супротно Шенгенском споразуму, као и да ћемо прекинути политику прозивања и да ће се све чланице Шенгенског споразума у будућности држати својих обећања – рекао је Орбан. По завршетку излагања председник Владе Мађарске је напустио састанак, а агенција АП јавља да су лидери европских земаља на састану углавном оптуживали једни друге. Ни бугарски премијер Бојко Борисов није био најсрећнији исходом састанка, рекао је да је самит потпуни промашај, што је изразио и српски премијер Александар Вучић, речима да је добро што су лидери земаља са Балкана добили прилику да разговарају, али и да од самита неће бити велике користи. Б92 -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/006801d1101d%2470190940%24504b1bc0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
