novimagazin.rs 
<http://www.novimagazin.rs/vesti/dodik-lajon-uvek-bio-tendenciozno-antisrpski-nastrojen>
  

NoviMagazin.rs - Dodik: Lajon uvek bio tendenciozno antisrpski nastrojen

Foto: Tanjug / Jaroslav Pap

 

Predsednik RS Milorad Dodik oštro je kritikovao Džejmsa Lajona, bivšeg člana 
Međunarodne krizne grupe i nekadašnjeg službenika u kancelariji predstavnika EU 
za BiH, zbog optužbi koje je na njegov račun izneo u autorskom tekstu za list 
"Forin polisi".

 

Lajon je, između ostalog, optužio Dodika i predsednika Rusije Vladimira Putina 
za razbijanje BiH i ocenio da će u slučaju da se održi referendum u RS zakazan 
za 15. novembar, u BiH i Srbiji "ponovo izbiti rat sa teškim posledicama".

Dodik je za beogradske medije, reagujući na Lajonove optužbe, rekao da je bivši 
clan Međunarodne krizne grupe uvek tendenciozno radio protiv srpskih interesa.

"Najobičniji plaćenik, koji je dolazio kod mene i molio da mu mimo procedure 
odobrim koncesiju za izgradnju, ja odbijem i posle sam ja kriminalac. Kao 
kockar je propao finansijski, pa se opet uvalio u Kancelariju visokog 
predstavnika i piše izveštaje SB, čuvajući posao, za koji je visoko plaćen", 
kaže Dodik za "Kurir".

Lajon je za američki magazin napisao da referendum u RS 15. novembra mnogi vide 
kao slabo prikriven referendum o nezavisnosti i da "posle 20 godina mira, RS 
preti da uništi sporazum koji je Bosnu održao zajedno", što "Zapad mora 
zaustavi".

"Referenduma neće biti 15. novembra, i to je slagao! Deset godina slušamo istu 
priču o četiri zahteva: rehabilitovati ulogu Amerike, rehabilitovati i dovesti 
specijalnog predstavnika, rehabilitovati visokog predstavnika, izvršiti 
reviziju Dejtona do njegove potpune promene. Žao mi je, neće biti. Ne slažem 
se!", istakao je predsednik RS.

U izjavio za beogradski "Blic" Dodik je Lajona nazvao "psom rata'', koji je 
pokušao da se obogati u posleratnom društvu i u tome nije uspeo.

"To je licemer koji je s muslimanima u Sarajevu držao restorane. Službenik 
Kancelarije visokog predstavnika zbog kojeg BiH danas nema zastavu, himnu, nema 
ništa. Sve što je urađeno, urađeno je loše, a to pokušava da sakrije, 
obračunavajući se sa idejom o referendumu i to militantnim sredstvima", dodao 
je Dodik.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00e801d11187%245c374c00%2414a5e400%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to