nspm <http://www.nspm.rs/hronika/aleksandar-vulin-nema-tajne-da-spremamo-prihvatne-kapacitete.html> .rs
Танјуг: Александар Вулин: Нема тајне да спремамо прихватне капацитете Танјуг недеља, 01. новембар 2015. БЕОГРАД – Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Александар Вулин изјавио је данас да нема никаве тајне да се спремају прихватни капацитети за мигранте током зиме додајући да је битно само да то буде на рути, уз аутопут, што мање у насељеном месту. ''Не знам што би била тајна да спремамо прихватне капацитете за те људе током зиме'', рекао је Вулин за Блиц додајући да сваког дана у Србији има између 5.000 и 7.000 миграната од Прешева до Шида, али да је већина наших смештајних капацитета празна. Како каже, да ли ће то бити касарне или хотел, болница, неко омладинско одмаралиште, потпуно је неважно. ''Битно је само да то буде на рути, уз аутопут, што мање у насељеном месту и због мира миграната и због мира нашег становништва'', рекао је Вулин додајући да мигранти не желе да се задржавају овде, али да ће се, како буде долазила зима, задржавати дуже, а ми морамо да будемо спремни за то. Говорећи о Драгутину Димитријевићу Апису, Вулин је навео да је Апис заслужио да се нађе у Алеји великана, јер су циљеви његове борбе били праведни. Он је истакао да су пуковник Апис, мајори Љубинко Вуловић и Раде Малобабић неправедно осуђени, да су рехабилитовани 1953, али да њихова рехабилитација никада није спроведена. ''Може ли да буде нечасно што је Апис учествовао у довођењу Карађорђевића на власт, а часно то што су они власт преузели. Ако је то било лоше, зашто смо онда Карађорђевиће сахрањивали уз све почасти. Мислим да је часно и да је династија Карађорђевића била спас за Србију'', рекао је Вулин. Дакле, како је навео, ствар је или - или, или и Апис и Карађорђевићи или ни Апис ни Карађорђевићи. (Танјуг) -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/00a401d114b3%2467d88680%2437899380%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
