tanjug <http://www.tanjug.rs/full-view1.aspx?izb=211272> .rs 

Ђукановић: Бесмислено да бивша власт прича о аутократиjи

03 Novembar 2015 16:21

 

БEOГРAД - Бесмислено jе да о аутократиjи причаjу представници власти коjа jе на 
таj начин функционисала, изjавио jе данас посланик СНС Владимир Ђукановић, 
након што jе опозициjа у Скупштини Србиjе као аутократску окарактерисала власт 
премиjера Aлександра Вучића.

"Суштина jе да вас за аутократиjу прозиваjу они коjи су рецимо председника 
своjе владе Mирка Цветковића потпуно маргинализовали, човек се ниjе питао 
ништа, зато што се питао Tадић", рекао jе Ђукановић у изjави Танјугу. 

За њега jе, додаjе, бесмислено и да о аутократиjи причаjу они коjи данас 
владаjу Воjводином, где jе, према његовом мишљењу, права аутократиjа.

"У Воjводини се све ради како каже Боjан Паjтић. Oн jе у УO покраjинског фонда 
за развоj, онда он шаље допис коме да се расподеле средства и он као председнк 
владе одлучуjе коме да се расподеле паре", навео jе Ђукановић. 

O аутократиjи претходне власти, додао jе, може да посведочи и њен однос према 
медиjима, посебно Закон о информисању коjи jе донет за време те власти.

Tада су, како каже, сви медиjи били под контролом председника републике, а 
суштина jе сада у томе да "Вучић за своj рад и за рад Владе Србиjе одговорност 
преузима на себе и то jе апсолутно похвално".

Полемику у скупштини, иначе, започео jе шеф посланика ДС Борислав Стефановић 
коjи jе премиjеру приписао "ауторитарне склоности", а посланици СНС узвратили 
да су демократе за време своjе власти маргинализовале сопственог премиjера, а о 
свему jе одлучивао тадашњи председник, као што о свему у Воjводини одлучуjе 
Боjан Паjтић.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/000001d11662%24c61eac00%24525c0400%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to