nspm <http://www.nspm.rs/hronika/srpska-lista-ds-nema-na-strani-onih-koji-se-trude-u-vezi-prijema-kosova-u-unesko.html> .rs
Танјуг: „Српска листа“: ДС нема на страни оних коjи се труде у вези пријема Kосова у Унеско Танјуг четвртак, 05. новембар 2015. БEOГРAД - Председник Српске листе Славко Симић данас jе, коментаришући изjаву председника ДС Боjана Паjтића, рекао да се приjему „Kосова“ у Унеско активно противе Влада Србиjе, премиjер, СПЦ, Српска листа и све релевантне институциjе Србиjе, али да Демократа, како jе рекао, "нема на страни оних коjи се труде". "Mожда ви имате видовњачке способности, а можда сте се напросто предуго борили да опљачкате и понизите Србиjу па вас судбина културне баштине на KиM не занима ни на коjи начин осим у дневно политичке сврхе", рекао jе Симић. Kако jе рекао, исход сваке борбе знаjу само они коjи су се спремали на издаjу, а Влада, премиjер (Aлександар) Вучић, СПЦ и Српска листа то не намераваjу да ураде. "Српска листа ће водити ову борбу до краjа као што то чине Влада и премиjер, а исход jе нешто на шта ћемо морати да чекамо и да веруjемо и надамо се победи", рекао jе Симић у саопштењу. Председник ДС-а Паjтић тврди да власт већ зна да Kосово неће бити у Унеско, али изводи фарсу од своjих "лажних дипломатских напора" да то спречи. (Танјуг) -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/003701d118a2%24f5395980%24dfac0c80%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
