novosti.rs 
<http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:575534-Miroslav-Jankovic-CIA-Bosnu-i-broji-i-kroji>
  

Miroslav Janković: CIA Bosnu i broji i kroji

 

Miroslav Janković, novinar

 

| 07. novembar 2015. 14:27 | Komentara: 0 

 

Bošnjaci muslimani još nisu ispunili cilj - da budu većina u Bosni. Američka 
CIA, koja je Bošnjacima '92. i podarila državu, izašla je ovih dana sa podacima 
koliko kog naroda u Bosni ima

DVE i po decenije Bošnjaci muslimani jurišaju na tri velika cilja: da Bosna 
postane samostalna i ujedinjena država, da osude što više Srba koji su stajali 
i još stoje na tom putu, i da u toj državi oni budu apsolutno većinski narod.

Prvi cilj su uglavnom ostvarili, drugi sve intenzivnije realizuju, a kod trećeg 
je izgleda nešto zapelo. Američka CIA, najmoćnija špijunska organizacija na 
svetu, koja je Bošnjacima '92. i podarila državu, izašla je ovih dana sa 
podacima koliko kog naroda u Bosni ima.

Pre bilo kakvih zvaničnih podataka o popisu iz 2013, i nagađanja u vezi s njim, 
CIA je iznela svoje podatke: u Bosni ima 48,4 posto Bošnjaka, Srba 32,7, Hrvata 
14,6 i ostalih 4,3 posto.

Pod pretpostavkom da su ti podaci tačni (a što ne bi bili?) Bošnjaci muslimani, 
dakle, nisu (još) većinski narod, njihova najveća politička želja moraće da 
pričeka neko drugo doba. Uostalom, Bosna je u svojoj dugoj istoriji uglavnom 
bila većinski hrišćanska država.

Ovi podaci su istovremeno i demanti više napisa u bošnjačkim medijima, po 
kojima su oni iz "poverljivih izvora bliskih popisnoj komisiji" (sa)znali da 
Bošnjaka u BiH ima oko 52 odsto, a Srba "samo" 31 odsto. Jer, bošnjačkoj 
političkoj strategiji su važna samo ova dva podatka, ostali su brojke koje 
popunjavaju prateće statističke rubrike.

No, CIA je još "prebrojala" koliko u BiH ima: muškaraca, žena, vernika, 
građana, seljaka, udatih, oženjenih, razvedenih... što znači da je duboko 
"zabola nos" u popisne papire, a što će, u stvari, reći da je u popisnoj 
komisiji imala svoje ljude.

A gde CIA nema svoje ljude?

Zašto CIA iznosi ove podatke pre zvaničnih i zašto su oni političkom Sarajevu 
(ne)očekivani i teški udarac u meki trbuh?

Bošnjaci muslimani su postali narod još 1971, ali ni nakon svega oni nisu do 
danas postali i nacija u punom smislu i značenju tog pojma: imaju državu, ali 
nemaju apsolutnu većinsku nacionalnu prednost u njoj. Bez te brojke na čelu, 
više su narod nego nacija, koji sa drugima deli zajedničku državu. Pa, onda 
nemaš onog autentičnog uverenja da si potpuno svoj na svome, ni istorijske 
sigurnosti i drskosti na osnovu kojih se poduzimaju dalji koraci i ostvaruju 
najsmeliji planovi.

Popis stanovništva u BiH je obavljen 1-15. oktobra 2013, namerno u dane 
Bajrama, i već su prošle dve godine, a rezultati se još ne saopštavaju.

U međuvremenu, etnička mapa Bosne je postala predmet raznih nagađanja, pa su, 
tako, bošnjački mediji još pre godinu dana počeli da slave pobedu svoje 
"apsolutne većine" od 52 procenta. Nje bi i bilo kada bi se bošnjačkom korpusu 
pribrojali svi oni koji su došli tog oktobra 2013. iz belog sveta kod rodbine 
na bajramsko slavlje i upisali se kao državljani Bosne, iako su se iz nje 
odselili odmah na početku ili tokom rata. Taj kontingent od, prema nekim 
procenama, gotovo 300.000 ljudi, srpska strana ne prihvata, a evo, izgleda ni 
CIA, dakle Amerika.

Zašto?

Zato što bi takva Bosna samu sebe vrlo brzo centralizovala i postala većinska 
muslimanska država, a to Zapadu (još) nije cilj: centralizovana da, ali 
višenacionalno i održivo izbalansirana. Ako se prostim računanjem sabere broj 
Srba i Hrvata u Bosni, dolazimo do procenta od 47,3 odsto deklarisanih 
hrišcćana u BiH. Među "ostalima" od 4,3 odsto je gotovo polovina hrišćana, tj. 
pravoslavaca i katolika; ako sa te gomile uzmemo samo trećinu, doći ćemo do 
zbira od blizu pedeset odsto onih koji danas u BiH jesu hrišćani ili se na neki 
način tako izjašnjavaju, kriju se iza odrednica: Crnogorci, Bosanci, 
Jugosloveni. Ali, isto će tvrditi i bošnjački popisni agitprop: da sa većim 
delom "ostalih" Bošnjaci ipak imaju apsolutnu većinu u Bosni.

I tako: zbog upisanih "bajramskih gostiju", popisna komisija još ne može da 
saopšti službeni rezultat. Pa je celu priču presekla CIA. Kao i mnoge druge, 
važnije stvari u poslednjih četvrt veka u Bosni. Jer, ovce uvek neko drugi 
broji, one to same ne znaju. Da znaju, ne bi bile ovce.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00de01d11969%24b406cca0%241c1465e0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to