rts.rs 
<http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/2099118/Kondi%C4%87%3A+%22Er+Srbija%22+do+juna+2016.+uvodi+letove+za+Njujork.html>
  

Kondić: "Er Srbija" do juna 2016. uvodi letove za Njujork

 

RTS, Radio televizija Srbije, Radio Television of Serbia

 

ponedeljak, 09. nov 2015, 17:20 -> 17:32 

Izvor: Tanju 
<http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/2099118/Kondi%C4%87%3A+%22Er+Srbija%22+do+juna+2016.+uvodi+letove+za+Njujork.html>
 

 

"Er Srbija" će, do juna 2016, uspostaviti letove do Njujorka, koji će se 
obavljati pet puta nedeljno, najavio je generalni direktor srpske nacionalne 
avio kompanije Dane Kondić na konferenciji povodom dvogodišnjice rada te 
kompanije.

"Do juna 2016. uspostavićemo prvi dugolinijski let za Njujork", rekao je 
Kondić, dodajući da će zbog toga biti nabavljen prvi širokotrupni avion "Erbas 
A330-200", putem lizinga.

 

Dodao je da su se građani Srbije uželeli direktnih letova do SAD, s obzirom na 
to da će to biti prva direktna linija između Srbije i SAD posle 24 godine.

Ti letovi će pojačati ulogu beogradskog aerodroma kao vodećeg čvorišta za 
region Balkana, a prema poslednjim istraživanjima, oko 200.000 stanovnika 
srpskog porekla živi u SAD, uključujući Njujork i Čikago, gde živi najveći broj 
srpske dijaspore u toj zemlji.

Na konferenciji povodom dvogodišnjice rada "Er Srbije" prisustvuje i premijer 
Srbije Aleksandar Vučić.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/007901d11b1c%24527db7a0%24f77926e0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to