blic.rs 
<http://www.blic.rs/Vesti/Politika/605485/ISTORIJSKI-MOMENAT-Durakovic-Vucic-je-hrabar-covek-a-nas-mir-nema-alternativu>
  

"ISTORIJSKI MOMENAT" Duraković: Vučić je hrabar čovek, a naš mir nema 
alternativu

 

Ovde u Srebrenici, koja je simbol rata, može da počne nova priča o odnosima 
između Srbije i BiH, ali i Crne Gore te ostalih zemalja regiona, istakao je 
gradonačelnik Srebrenice Ćamil Duraković uoči investiciono-razvojne 
konferencije u toj opštini.

- Našš mir je bez alternative - istakao je Duraković u izjavi za N1 televiziju.
  

Prema njegovim rečima, nova poseta Potočarima delegacije Srbije na čelu sa 
Aleksandrom Vučićem, zatim predsednika RS Dodika, članova predsedništva BiH i 
brojnih drugih zvaničnika iz BiH, ali i EU je momenat istorije, kojim žžele da 
dokažžu da se ne gradi sužižvot, nego da se zajedno žživi i napreduje.
  

Na opasku da premijer Srbije tešško da možže da osvoji poene u Srbiji zbog 
svojih skorašnjih izjava, mada to na neki način čini, Duraković je rekao:
  

- To je ono što respektujem kod premijera Vučića. Hrabar čovek koji je na čelu 
držžave koja prolazi tešške procese. Nakon 11. jula, kada je napadnut ovde, 
doššao je, izdržao je, imao je dobru reakciju. Imao je 70 posto srpskog javnog 
mnenja koje mu je dalo podrššku. On ima legitimitet koji može reprezrentativno 
zastupati Srbiju", rekao je gradonačelnik Duraković.
  

"Srebrenica je bila politički poligon, a nakon konferencije žželimo da se taj 
kurs promeni. Imali smo događaj sa Srbijom koji je stavio mrlju na našše 
odnose, ali ovo je dobar način da Vučića ponovo pozovemo u Srebrenicu, kao u 
mesto prosperiteta i budućnosti", kazao je Duraković, podsećajući na napad koji 
se dogodio 11. jula u Memorijalnom centru Potočari.
  

On je uveren da bi Vučićevim primerom trebalo da se vode lideri regiona, jer je 
to moguće.
  

- Neće izgubiti podrššku većine, nego radikalnih politika. Isto kao ššto ću ja 
izgubiti time što će radikalni pokreti praviti svoju priču. Mi smo ta snaga 
koja žželi da pravi novu priču - rekao je Duraković.
  

On je istakao i da se nada da će Vučić u godinama koje slede dolaziti u 
Srebrenicu bez obezbeđenja, i da će sa njim ššetati slobodno Srebrenicom. 

 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/001c01d11c93%24fddffc20%24f99ff460%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to