ИЗЈАВА ЗА ЈАВНОСТ СЛ
Зашто је Антон Тус најавио да ће ,,Хрватско ратно зракопловство'' бранити ,,небо Црне Горе''? Српска листа позива амбасаду Републике Хрватске у Подгорици да саопшти ко је генералу Антону Тусу обећао ,,надзирање неба Босне и Херцеговине и Црне Горе'' у име НАТО пакта. Тус је први начелник Главног стожера Оружаних снага Републике Хрватске, исте оне војске која је прије 20 година извршила стравичан геноцид на простору Републике Српске Крајине када су ликвидирали 2.313, а протјерали 250.000 Срба. У недавној изјави за ,,Слободну Далмацију (чији линк СЛ доставља медијима), Тус је најавио да ће Хрватско ратно зракопловство, у име НАТО пакта, контролисати небо Црне Горе. Такву ,,опцију'', како је он дефинише, очито је неко разматрао, не знамо само да ли у Бриселу, Вашингтону, Загребу или Подгорици. Ваљда ће из редова црногорске политичке НАТО пјешадије да нас убјеђују да је добро да нам ваздушни простор бране они који су гранатама разносили тијела српске дјеце у збјегу из Книна. Вјероватно у ДПС-у, СДП-у, СД-у, Покрету за промјене и Позитивној имају објашњење зашто да будемо на страни Турске против Русије док нам самарићани из хрватских ратних јединица против којих су ратовали Ђукановићев, Маровићев и Булатовићев јединствени ДПС, уз моралну подршку Новака Килибарде, омогућавају ,,миран сан''. Српска листа позива заговорнике уласка у Европску унију да се одрекну приступања НАТО пакту јер су евроунијатски либерали, социјалисти и демократе разних десних, центристичких и лијевих оријентација обично пацифисти. Једино у Црној Гори наведене групације се понашају као ратни хушкачи супротстављени традицији и историји своје државе. Они који би требали бити пацифисти заборављају да Русија Владимира Путина није исто што и Јељцинова, него глобална сила без које се не може савладати савремени тероризам. Црна Гора је опкољена проблемима, прије свега унутрашњим и сви њени грађани који су жељни мира и благостања знају да је погубно бити руски непријатељ и легитимна мета у случају сукоба Запада и највеће државе на свијету. Црна Гора су и они који су за НАТО, и војну неутралност, а богами и ми који смо за савез са Русијом. Избјегавањем дијалога, окретањем једних од других, неће на губитку бити ни Русија, ни Запад, него искључиво народи у Црној Гори. Тада нам неће помоћи ни окупаторске хрватске оружане снаге које су свирепо ликвидирале стотине црногорских грађана, не тако давних деведесетих година. Добрило Дедеић, предсједник Српске листе Подгорица, 25. новембар 2015 Прилог: линк са текстом из ,,Слободне Далмације'' у коме разбијач СФРЈ обећава одбрану ,,неба Црне Горе'': http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/305257/Default.aspx + фото -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/008901d12785%2438e10660%24aaa31320%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
