novosti.rs 
<http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/republika_srpska/aktuelno.655.html:578300-Tajni-plan-protiv-Dodika-ne-postoji>
  

Tajni plan protiv Dodika (ne) postoji!

M. FILIPOVIĆ

| 25. novembar 2015. 13:02 | Komentara: 0 

Teške reči između vlasti i opozicije zbog informacija o zaveri protiv Milorada 
Dodika. SDS: Sve same gluposti i izmišljotine. SNSD: Opozicija odavno sluša 
samo strance

OPOZICIJA u Srpskoj demantovala je navode da zajedno sa stranim centrima moći 
kuje tajni plan za rušenje sa vlasti Milorada Dodika, i to odmah posle Božića. 
U Savezu za promene kažu da vlast, u stvari, ovakvim lažnim tezama, prikriva 
kriminal i korupciju u Srpskoj! Predsednik RS, s druge strane, tvrdi da je reč 
o širem planu destabilizacije Republike Srpske, a ne o njegovom svrgavanju.

- Destabilizacije nema ako ne destabilizujete njene institucije, odnosno 
autoritete koji su u tim institucijama, pre svega institut predsednika i Vladu 
Republike Srpske - rekao je Dodik novinarima juče u beogradskom Sava centru.

On je naveo da ne zna na koje se izvore "Sputnjik" poziva, ali da mu to liči na 
dokument koji poseduje i koji je "daleko širi".

Predsednik SP Petar Đokić izjavio je da se plan koji je obelodanio "Sputnjik" 
može povezati sa onim što se već sprovodi u RS, posebno prema predsedniku 
Dodiku.

- To je plan koji ima za cilj da ovaj još jedan isečak vlasti u BiH, koji nije 
pod kontrolom centara moći u Sarajevu i međunarodnih, pokuša da stavi pod 
kontrolu, jer se očigledno RS sa svojom politikom u ovom trenutku ne uklapa u 
scenario za BiH i celi region - naglasio je Đokić.

U SDS, PDP i NDP kažu da je navodni tajni plan za rušenje Dodika izmišljeni 
dokument i plod mašte ljudi u SNSD, koji s vremena na vreme plasiraju lažne 
teze o zaverama opozicije i stranaca protiv vlasti u RS.

"Sputnjik" je objavio da je imao uvid u tajni plan delovanja opozicije RS, 
dogovoren sa određenim međunarodnim centrima, s ciljem rušenja aktuelne vlasti 
u Srpskoj. Plan bi sprovele SDS, PDP, NDP, koji čine vlast u zajedničkim 
organima BiH, sa pojedinim medijima i nevladinim organizacijama.

I dok u SNSD tvrde da opozicija već odavno dobija instrukcije od stranaca, kako 
bi oslabila institucije RS, na čemu rade i u Savetu ministara BiH, u SDS 
odgovaraju da su "u strahu velike oči".

- Svaki put kad se pojave novi dokazi o milionskim krađama u koje je umešan vrh 
RS, SNSD plasira priče o navodnim planovima za rušenje Dodika - saopštio je SDS.

IVANIĆ: ZNAM KO JE AUTOR TEKSTA Predsednik PDP Mladen Ivanić rekao je da je reč 
o najvećoj gluposti koju je čuo. 
- Ovo pokazuje strah aktuelne vlasti od priče o kriminalu i pokušaj da svaku 
realnu priču o kriminalu pretvori u neku zaveru. Autor ovog teksta je u 
Banjaluci i ja mogu da pretpostavim o kome je reč, ali još nije vreme da 
govorim o tome - kazao je Ivanić.

Umesto teorija zavere, kažu u SDS, institucije RS bi trebalo da se pozabave 
aferama "Birač", "Bobar banka", "Balkan investment banka", "Boska"...

- Tajni plan ne postoji. To su obične gluposti i izmišljotine. Narod u RS je 
gladan i nezaposlen, a vlast se bavi izmišljenim teorijama zavere - kaže, za 
"Novosti", poslanik SDS u parlamentu BiH Borislav Bojić.

Predsednik NDP Dragan Čavić je takođe odbacio tvrdnje iznesene u tekstu, 
ocenivši ih kao deo režimske političke harange. 

DODIK ZA "NOVOSTI": PLAN ZA RUŠENjE SKOVAN NA JAHORINI

Video sam tajni plan čiji je cilj napad na pet ključnih institucija u Banjaluci 
kako bi se prilike u zemlji potpuno destabilizovale, a vlast srušila. Plan su 
skovale pojedine ambasade u Sarajevu, NVO pod kontrolom zapadnih vlada i 
opozicione partije u Srpskoj, pre svega SDS - kaže za "Novosti" Dodik.

On tvrdi da je sporni dokument sročen na nedavnom sastanku predstavnika 
opozicije, nevladinog sektora i zapadnih diplomata, održanom na Jahorini:

- Strategija je da se stalnim napadima na institucije u RS ospore svi 
autoriteti u njima i oslabi Srpska. Na meti su predsednik, Vlada, Skupština, 
televizija i policija Srpske, čije se ukidanje već dugo traži - kaže Dodik, i 
poručuje da u dokumentu precizno stoji da "ne sme da prođe ni dan a da se ne 
otvore nove ili recikliraju stare afere na račun vodećih ljudi u Banjaluci".

Predsednik RS očekuje dalju eskalaciju političkih prilika:

- Poštujemo ustavni poredak i Dejtonski sporazum, ali očigledno da to danas 
više nije vrlina, nego problem. Oni koji se sa Zapada predstavljaju kao dobri 
momci zapravo vrše destrukciju političkog uređenja u BiH, tvrdeći da Dejton 
nije taj koji treba da preživi. 

Dodik poručuje da Banjaluka u Beogradu ima veliku podršku jer Srbija kao garant 
Dejtonskog sporazuma zastupa stav da se on može menjati samo uz dogovor naroda 
BiH, a ne kao diktat sa strane. (D. M.)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/010b01d1278a%249642b7e0%24c2c827a0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to