in <http://www.in4s.net/index.php/dodik-sarajevo-se-nece-pitati-o-republici-srpskoj/> 4s.net
Додик: Сарајево се неће питати о Републици Српској Агенције Предсједник Републике Српске Милорад Додик поручио је да никакав суд не може оспорити Дан Републике Српске. Коментаришући одлуку Уставног суда БиХ којом се неуставним проглашава Дан РС, Додик је гостујући у Дневнику 2 РТРС, рекао да је та одлука неприхватљива, да није спроводљива и да је против интереса РС. Додик је казао да су све одлуке Уставног суда БиХ биле на штету виталних интереса РС, од конститутивности народа до грба и да је ово још један показатељ да је Уставни суд БиХ политички суд „који у континуитету доноси лоше одлуке за РС“. „Овде се ради о Републици, а не о грађанима и њеном праву да обиљежава свој дан„, истакао је Додик и додао да треба остати при декларацији Народне скупштине РС. Предсједник РС је поручио да треба да се настави обиљежавање Дана РС 9. јануара, државним манифестацијама, а у поподневним сатима и обиљежавањем крсне славе. „Док сам ја предсједник Српске, она ће обиљежавати 9. јануар као Дан Српске, јер је тад основана Република Српска, прије оружаних сукоба и наговештаја да ће доћи до ратних сукоба“, навео је Додик. Он је најавио састанак свих важнијих званичника из редова босанских Срба како би се заузео јединствени став о овом проблему. „Док се ова срамна одлука не повуче, представници РС не би требало да учествују у тијелима власти БиХ„, рекао је Додик. Додик је казао да ово поново доводи у питање опстанак БиХ и назвао одлуку Уставног суда БиХ „прстом у око“ босанским Србима. „Очигледно међународна заједница негдје доноси ставове, а онда их спроводи са међународним и судијама из Странке демократске акције„, изјавио је Додик. Уставни суд БиХ донио је одлуку да члан 3б Закона о празницима Републике Српске није у складу са Уставом БиХ и дао налог Народној скупштини Српске да у року од шест мјесеци од достављања ове одлуке усагласи тај закон са Уставом БиХ. ftf_open_type: -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/016b01d12923%242935f050%247ba1d0f0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
