politika 
<http://www.politika.rs/scc/clanak/344662/Hronika/General-Lazarevic-u-Nisu-Preziveo-sam-hasko-gubiliste>
 .rs 

Генерал Лазаревић у Нишу: Преживео сам хашко губилиште

 

НИШ – Генерал Владимир Лазаревић који се данас вратио из Хага у Србију после 
две трећине одслужене казне, изјавио је да је осуђен без иједног доказа, али и 
да је успео да преживи „хашко губилиште”.

„Имам иза себе десет изгубљених година, зашто? Нисам осуђен за једно конкретно 
недело, нити моје, нити мојих бораца, њих 70 хиљада, нити за једно дело против 
живота и имовине, нити за кршење правила ратовања”, рекао је Лазаревић на 
нишком аеродрому где му је приређен дочек.

 

Владин авион са генералом Лазаревићем слетео је око 14.20, а са њим су били 
министри правде и одбране, Никола Селаковић и Братислав Гашић, који су по њега 
отишли у Хаг.

На аеродрому су их сачекали министар рада, запошљавања, борачких и социјалних 
питања Александар Вулин, начелник Генералштаба Љубиша Диковић, владика 
Рашко-призренски Теодосије, представници града Ниша и удружења ветерана ратова 
у бившој Југославији.

Лазаревић се захвалио свима који су га сачекали и нагласио да га је Хашки 
трибунал осудио само зато што је командовао приштинским корпусом.

„Претекао сам Хашко губилиште, дубоко уверен у правду и истину. Не можете 
лагати све људе, све време. Извор мог опстанка, било је мојих 600 страдалих 
сабораца и преко 2.000 рањених”, казао је он.

Министри правде и одбране Никола Селаковић и Братислав Гашић оценили су да је 
повратак Лазаревића велики дан за Србију.

„Захваљући генералу данас су слободни и Ниш, Краљево, Ваљево и Крушевац, сви 
наши градови и села”, рекао је Селаковић.

Лазаревић је добровољно отишао у Хаг у фебруару 2005. године, где је после 
четири године осуђен на 15 година затвора, али му је казна после жалбе смањена 
на 14 година.

Осуђен је по командној одговорности, јер је током сукоба на Косову и Метохији 
1998. и 1999. године био командант Приштинског корпуса, а потом и командант 
Треће армије Војске Југославије.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на http://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/010b01d12de0%240d94b9f0%2428be2dd0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to