СПОМЕНИК СТЕФАНУ НЕМАЊИ У НОВОМ ПАЗАРУ 

Председниче Владе Србије господине Александру Вучићу,


Удружење Рас из Новог Пазара је 2002. године урадило бисту Великог жупана 
Стефана Немање за споменик у Новом Пазару. Бисту је урадио вајар Коља 
Ми-луновић. Општинска власт Новог Пазара, односно Расим Љајић, већ 14  годинa 
не дозвољава да српски народ постави споменик Стефану Немањи у Новом Пазару у 
улици Стевана Немање број 2, испред зграде општине Нови Пазар. Подносили смо 
више захтева за дозволу, на последњи захтев за дозволу   одговор смо чекали 7 
година и одбили су нас образложењем да биста омета пешачку комуникацију. Тужили 
смо Општину Нови Пазар  Управном суду у Београду који је пресудио у нашу 
корист, али 2 године чекамо да Општина поступи по пресуди Управног суда. Иза 
свега стоји Ра-сим Љајић. Нажалост ни Ви председниче Владе Србије нисте 
одговорили на нашу мо-лбу да интервенишете да се Споменик постави, као ни 
претходни председници Влада Србије, ни председници Републике Србије Коштуница, 
Тадић и Николић. А Нови Па-зар није у Албанији већ у Србији чији је председник 
Владе Александар Вучић, а  Ра-сим Љајић њен министар и подпредседник Владе више 
од петнаест година.  Ви хоћете да Србија уђе у Европску унију, а део Србије, 
Рашка област, је још под османском влашћу и даље се исламизира континуирано још 
од 14. века, а њен председник Владе је поданик сулатана Расима Љајића.

Шта да кажемо на то? Било шта и било како, све што кажемо није ни довољно ни 
претерано, ништа не може да опере образ српској Влади јер је ниско пала и дрхти 
од османског историјског страха. У Рашкој области Србија није суверена, Срби се 
осе-ћају као права турска раја без ичије заштите, напуштени и од Владе и од СПЦ 
и од културне и научне елите, изгледа  и од самог Господа Бога. У Србији влада 
безакоње, самовоља и страх од силе којекаквих владиних чиновника. Стидео бих се 
да сам на Вашем положају председника Владе Србије, а Ви се поносите и то сваком 
прилико без зазора истичете.

Ви подижете монументални споменик Великом жупану Стефану Немањи у Беог-раду 
уместо да тај Споменик подижете у Немањином Расу, његовој престоници. Сте-фан 
Немања никлада ногом није крочио у Београд за  својих је 87 година. Једини 
Не-мањић који је у 13. веку живео у Београду је краљ Драгутин, чукунунук 
Немањин. Подигните споменик у Београду краљу Драгутину и прекините правно 
насиље над Србима Рашке области, ослободите је од османске власти, поставите 
споменик Сте-фану Немањи у Новом Пазару који је друго име за потурчени Рас и 
био је престоница Српске државе која се звала Рашка. Ви нити знате историју 
српскога народа нити по-штујете претке српскога народа а хвалите се блиставим 
знањем.  Уствари показујете да сте само жедни славе, чак отимате од убогих, 
гладних  и онемоћлих пензионера да градите Скадар на Бојани да би фасцинирали 
сами себе. Србија је у општем хаосу и расулу, а један од протагониста тог хаоса 
и расула сте Ви са својим дисхармоничним, хаотичним владањем. Окрените се око 
себе и видите како народ стење под вишедеце-нијском бедом коју сте Ви увећали. 
Али Ви за тако нешто нисте способни, Ви видите само себе. Србијом влада 
невиђено властољубље и самољубље, престаните да  гледате само свој лик у 
огледалу и тражити да вам оно потврди вашу умишљену величанс-твеност. А не 
знате ни ко је Стефан Немања, подижете му споменик пред својом кан-целаријом да 
 би се дивили самом себи а не највећем сину српске историје и српског народа. 
Чак славите Дан државности Србије који то није, бришете хљаду година ис-торије 
српског народа са Немњином Рашком велеучени залутали сине Србије и не ви-дите 
да Вам османизам вршља по Србији и само што није завео чифчијски рајински 
систем у Рашкој области.  И престаните да спомињите у јавним наступима турски 
окупаторски израз ,,санџак'' за свету Немањину Рашку. Рашка област се 
реислами-зира пред очима милиона Срба који не занју шта виде оно што гледају. 
Да није манастира Ђурђевих Ступова, Сопоћани и древне Петрове Цркве ни једна 
намерник не би рекао да је Немањиној Рашкој већ османској Турској. А и Ви вајни 
предсениче Владе Србије не видите рајински живот обесправљених Срба у Србији од 
бљеска сопственог властољубља који Вас заслепљује 24 сата свакодневно. Своју 
немоћ и неуспешност владања правдате туђим грешкама. Па зар Ви нисте ту да те 
грешке от-клоните а не да се правдате туђим неделима и то невиђеним баналним 
начинима. Ва-ше понашање је скандалозно, ваше владање је запрепашћујуће, ви сте 
у хаосу, оста-ћете упамћени као најмалигнији председник Владе Србије, који 
можди Србију својим незанањем, страсним властољубљем и превеликим сопственим 
страхом. Сами себе лажете да вешто пливате измећу Истока и Запада а у ствари 
гурате Србију у колони-јалну зависност и потирете њен суверенитет. 

Ово Вам говорим  не да Вас увредим, недај боже, већ да Вам кажем да Вас Ваше 
огледало лаже, искривљено је, ствара гротескне одразе који подражавају 
диносауру-се.

Погледајте Србију са земље, прво нахраните гладни народ мегаломане, а не да  
правите Скадар на Бојани Јерининим мајсторима, арапским тарабама закљањате 
древни Драгутинов српски Београд,  подижете монумент Стефану Немањи на 
погре-шном месту, а бацате његову Бисту коју су 'османлије' 14 година 
утамничили у по-друму, срљате у Европу да јој гладни српски народ пере судове, 
ни контејнерски ко-нзументи више немају шта да нађу ни у контејнерима. Зар је 
могуће да сте толико об-невидели жалосни мој господине, зар Вам је опијум власт 
властољубивим халуцина-цијама толико искривила слику стварности у којој народ 
под бедом стење, а Ви гус-лате ли гуслате јуначке песме о самом себи. Освестите 
се, у Србији постоје и живе и други људи осим свеписутног и свуда присутног 
Александра Вучића, престаните да верујете у сопственим  лажима, јер обичан свет 
Србије одавно верује својим здравим очима а не заблуделом Вучићу. Не 
заваравајте се  бучним  лавежом Ваших паса из Ва-шег дворишта да би зарадили 
коску. Сутра, кад Вас снађе суноврат лајаће истом жес-тином и на Вас. 

Моја намера, маколико изгледала цинична и не свиђа Вам се, је 
најдобронамер-нија, без лажи. лековита је, отвара очи заблуделим и 
престрашеним. Одиграј коло до краја бабо, платила си.

Председниче Владе Србије  господине Александре Вучићу Срби Рашке обалсти од 
Владе Србије захетевају:

- да прекине чтрнаестогодишњу срамоту Србије и постави Споменик Стефану Не-мањи 
у Новом Пазару у улици Стевана Немање број 2 великом простору испред зграде 
Општине,

- да прекине правно насиље и чиновничку самовољу над Србима Рашке облати и 
врати им изгубљену равноправност са осталим грађанима Србије.

- да у званичним и јавним наступима забрани Вашим службеницма употребу тур-ског 
израза 'санџак', чиме  исламизују свест грађана Србије, за свету Немањину 
Ра-шку, сада Рашку област.

У нади да ћете наше захетеве са задовољством испунити  с дужним поштовањем Вас 
поздрављамо. 

 

4. 2. 2016.                                                                     
            др Добросав Никодиновић,

председник Удружења Рас Нови Пазар

                                                                                
              улица Омладинска 44

                                                                                
        063 640 746

                                                                                
               [email protected] <mailto:[email protected]> 


СПОМЕНИК СТЕФАНУ НЕМАЊИ У НОВОМ ПАЗАРУ 


Председниче Владе Србије господине Александру Вучићу,


Удружење Рас из Новог Пазара је 2002. године урадило бисту Великог жупана 
Стефана Немање за споменик у Новом Пазару. Бисту је урадио вајар Коља 
Ми-луновић. Општинска власт Новог Пазара, односно Расим Љајић, већ 14  годинa 
не дозвољава да српски народ постави споменик Стефану Немањи у Новом Пазару у 
улици Стевана Немање број 2, испред зграде општине Нови Пазар. Подносили смо 
више захтева за дозволу, на последњи захтев за дозволу   одговор смо чекали 7 
година и одбили су нас образложењем да биста омета пешачку комуникацију. Тужили 
смо Општину Нови Пазар  Управном суду у Београду који је пресудио у нашу 
корист, али 2 године чекамо да Општина поступи по пресуди Управног суда. Иза 
свега стоји Ра-сим Љајић. Нажалост ни Ви председниче Владе Србије нисте 
одговорили на нашу мо-лбу да интервенишете да се Споменик постави, као ни 
претходни председници Влада Србије, ни председници Републике Србије Коштуница, 
Тадић и Николић. А Нови Па-зар није у Албанији већ у Србији чији је председник 
Владе Александар Вучић, а  Ра-сим Љајић њен министар и подпредседник Владе више 
од петнаест година.  Ви хоћете да Србија уђе у Европску унију, а део Србије, 
Рашка област, је још под османском влашћу и даље се исламизира континуирано још 
од 14. века, а њен председник Владе је поданик сулатана Расима Љајића.

Шта да кажемо на то? Било шта и било како, све што кажемо није ни довољно ни 
претерано, ништа не може да опере образ српској Влади јер је ниско пала и дрхти 
од османског историјског страха. У Рашкој области Србија није суверена, Срби се 
осе-ћају као права турска раја без ичије заштите, напуштени и од Владе и од СПЦ 
и од културне и научне елите, изгледа  и од самог Господа Бога. У Србији влада 
безакоње, самовоља и страх од силе којекаквих владиних чиновника. Стидео бих се 
да сам на Вашем положају председника Владе Србије, а Ви се поносите и то сваком 
прилико без зазора истичете.

Ви подижете монументални споменик Великом жупану Стефану Немањи у Беог-раду 
уместо да тај Споменик подижете у Немањином Расу, његовој престоници. Сте-фан 
Немања никлада ногом није крочио у Београд за  својих је 87 година. Једини 
Не-мањић који је у 13. веку живео у Београду је краљ Драгутин, чукунунук 
Немањин. Подигните споменик у Београду краљу Драгутину и прекините правно 
насиље над Србима Рашке области, ослободите је од османске власти, поставите 
споменик Сте-фану Немањи у Новом Пазару који је друго име за потурчени Рас и 
био је престоница Српске државе која се звала Рашка. Ви нити знате историју 
српскога народа нити по-штујете претке српскога народа а хвалите се блиставим 
знањем.  Уствари показујете да сте само жедни славе, чак отимате од убогих, 
гладних  и онемоћлих пензионера да градите Скадар на Бојани да би фасцинирали 
сами себе. Србија је у општем хаосу и расулу, а један од протагониста тог хаоса 
и расула сте Ви са својим дисхармоничним, хаотичним владањем. Окрените се око 
себе и видите како народ стење под вишедеце-нијском бедом коју сте Ви увећали. 
Али Ви за тако нешто нисте способни, Ви видите само себе. Србијом влада 
невиђено властољубље и самољубље, престаните да  гледате само свој лик у 
огледалу и тражити да вам оно потврди вашу умишљену величанс-твеност. А не 
знате ни ко је Стефан Немања, подижете му споменик пред својом кан-целаријом да 
 би се дивили самом себи а не највећем сину српске историје и српског народа. 
Чак славите Дан државности Србије који то није, бришете хљаду година ис-торије 
српског народа са Немњином Рашком велеучени залутали сине Србије и не ви-дите 
да Вам османизам вршља по Србији и само што није завео чифчијски рајински 
систем у Рашкој области.  И престаните да спомињите у јавним наступима турски 
окупаторски израз ,,санџак'' за свету Немањину Рашку. Рашка област се 
реислами-зира пред очима милиона Срба који не занју шта виде оно што гледају. 
Да није манастира Ђурђевих Ступова, Сопоћани и древне Петрове Цркве ни једна 
намерник не би рекао да је Немањиној Рашкој већ османској Турској. А и Ви вајни 
предсениче Владе Србије не видите рајински живот обесправљених Срба у Србији од 
бљеска сопственог властољубља који Вас заслепљује 24 сата свакодневно. Своју 
немоћ и неуспешност владања правдате туђим грешкама. Па зар Ви нисте ту да те 
грешке от-клоните а не да се правдате туђим неделима и то невиђеним баналним 
начинима. Ва-ше понашање је скандалозно, ваше владање је запрепашћујуће, ви сте 
у хаосу, оста-ћете упамћени као најмалигнији председник Владе Србије, који 
можди Србију својим незанањем, страсним властољубљем и превеликим сопственим 
страхом. Сами себе лажете да вешто пливате измећу Истока и Запада а у ствари 
гурате Србију у колони-јалну зависност и потирете њен суверенитет. 

Ово Вам говорим  не да Вас увредим, недај боже, већ да Вам кажем да Вас Ваше 
огледало лаже, искривљено је, ствара гротескне одразе који подражавају 
диносауру-се.

Погледајте Србију са земље, прво нахраните гладни народ мегаломане, а не да  
правите Скадар на Бојани Јерининим мајсторима, арапским тарабама закљањате 
древни Драгутинов српски Београд,  подижете монумент Стефану Немањи на 
погре-шном месту, а бацате његову Бисту коју су 'османлије' 14 година 
утамничили у по-друму, срљате у Европу да јој гладни српски народ пере судове, 
ни контејнерски ко-нзументи више немају шта да нађу ни у контејнерима. Зар је 
могуће да сте толико об-невидели жалосни мој господине, зар Вам је опијум власт 
властољубивим халуцина-цијама толико искривила слику стварности у којој народ 
под бедом стење, а Ви гус-лате ли гуслате јуначке песме о самом себи. Освестите 
се, у Србији постоје и живе и други људи осим свеписутног и свуда присутног 
Александра Вучића, престаните да верујете у сопственим  лажима, јер обичан свет 
Србије одавно верује својим здравим очима а не заблуделом Вучићу. Не 
заваравајте се  бучним  лавежом Ваших паса из Ва-шег дворишта да би зарадили 
коску. Сутра, кад Вас снађе суноврат лајаће истом жес-тином и на Вас. 

Моја намера, маколико изгледала цинична и не свиђа Вам се, је 
најдобронамер-нија, без лажи. лековита је, отвара очи заблуделим и 
престрашеним. Одиграј коло до краја бабо, платила си.

Председниче Владе Србије  господине Александре Вучићу Срби Рашке обалсти од 
Владе Србије захетевају:

- да прекине чтрнаестогодишњу срамоту Србије и постави Споменик Стефану Не-мањи 
у Новом Пазару у улици Стевана Немање број 2 великом простору испред зграде 
Општине,

- да прекине правно насиље и чиновничку самовољу над Србима Рашке облати и 
врати им изгубљену равноправност са осталим грађанима Србије.

- да у званичним и јавним наступима забрани Вашим службеницма употребу тур-ског 
израза 'санџак', чиме  исламизују свест грађана Србије, за свету Немањину 
Ра-шку, сада Рашку област.

У нади да ћете наше захетеве са задовољством испунити  с дужним поштовањем Вас 
поздрављамо. 

 

4. 2. 2016.                                                                     
            др Добросав Никодиновић,

председник Удружења Рас Нови Пазар

                                                                                
              улица Омладинска 44

                                                                                
        063 640 746

                                                                                
               [email protected] <mailto:[email protected]> 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00ae01d1761e%24ceb32b40%246c1981c0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to