СПОМЕНИК СТЕФАНУ НЕМАЊИ У НОВОМ ПАЗАРУ
Председниче Владе Србије господине Александру Вучићу,
Удружење Рас из Новог Пазара је 2002. године урадило бисту Великог жупана
Стефана Немање за споменик у Новом Пазару. Бисту је урадио вајар Коља
Ми-луновић. Општинска власт Новог Пазара, односно Расим Љајић, већ 14 годинa
не дозвољава да српски народ постави споменик Стефану Немањи у Новом Пазару у
улици Стевана Немање број 2, испред зграде општине Нови Пазар. Подносили смо
више захтева за дозволу, на последњи захтев за дозволу одговор смо чекали 7
година и одбили су нас образложењем да биста омета пешачку комуникацију. Тужили
смо Општину Нови Пазар Управном суду у Београду који је пресудио у нашу
корист, али 2 године чекамо да Општина поступи по пресуди Управног суда. Иза
свега стоји Ра-сим Љајић. Нажалост ни Ви председниче Владе Србије нисте
одговорили на нашу мо-лбу да интервенишете да се Споменик постави, као ни
претходни председници Влада Србије, ни председници Републике Србије Коштуница,
Тадић и Николић. А Нови Па-зар није у Албанији већ у Србији чији је председник
Владе Александар Вучић, а Ра-сим Љајић њен министар и подпредседник Владе више
од петнаест година. Ви хоћете да Србија уђе у Европску унију, а део Србије,
Рашка област, је још под османском влашћу и даље се исламизира континуирано још
од 14. века, а њен председник Владе је поданик сулатана Расима Љајића.
Шта да кажемо на то? Било шта и било како, све што кажемо није ни довољно ни
претерано, ништа не може да опере образ српској Влади јер је ниско пала и дрхти
од османског историјског страха. У Рашкој области Србија није суверена, Срби се
осе-ћају као права турска раја без ичије заштите, напуштени и од Владе и од СПЦ
и од културне и научне елите, изгледа и од самог Господа Бога. У Србији влада
безакоње, самовоља и страх од силе којекаквих владиних чиновника. Стидео бих се
да сам на Вашем положају председника Владе Србије, а Ви се поносите и то сваком
прилико без зазора истичете.
Ви подижете монументални споменик Великом жупану Стефану Немањи у Беог-раду
уместо да тај Споменик подижете у Немањином Расу, његовој престоници. Сте-фан
Немања никлада ногом није крочио у Београд за својих је 87 година. Једини
Не-мањић који је у 13. веку живео у Београду је краљ Драгутин, чукунунук
Немањин. Подигните споменик у Београду краљу Драгутину и прекините правно
насиље над Србима Рашке области, ослободите је од османске власти, поставите
споменик Сте-фану Немањи у Новом Пазару који је друго име за потурчени Рас и
био је престоница Српске државе која се звала Рашка. Ви нити знате историју
српскога народа нити по-штујете претке српскога народа а хвалите се блиставим
знањем. Уствари показујете да сте само жедни славе, чак отимате од убогих,
гладних и онемоћлих пензионера да градите Скадар на Бојани да би фасцинирали
сами себе. Србија је у општем хаосу и расулу, а један од протагониста тог хаоса
и расула сте Ви са својим дисхармоничним, хаотичним владањем. Окрените се око
себе и видите како народ стење под вишедеце-нијском бедом коју сте Ви увећали.
Али Ви за тако нешто нисте способни, Ви видите само себе. Србијом влада
невиђено властољубље и самољубље, престаните да гледате само свој лик у
огледалу и тражити да вам оно потврди вашу умишљену величанс-твеност. А не
знате ни ко је Стефан Немања, подижете му споменик пред својом кан-целаријом да
би се дивили самом себи а не највећем сину српске историје и српског народа.
Чак славите Дан државности Србије који то није, бришете хљаду година ис-торије
српског народа са Немњином Рашком велеучени залутали сине Србије и не ви-дите
да Вам османизам вршља по Србији и само што није завео чифчијски рајински
систем у Рашкој области. И престаните да спомињите у јавним наступима турски
окупаторски израз ,,санџак'' за свету Немањину Рашку. Рашка област се
реислами-зира пред очима милиона Срба који не занју шта виде оно што гледају.
Да није манастира Ђурђевих Ступова, Сопоћани и древне Петрове Цркве ни једна
намерник не би рекао да је Немањиној Рашкој већ османској Турској. А и Ви вајни
предсениче Владе Србије не видите рајински живот обесправљених Срба у Србији од
бљеска сопственог властољубља који Вас заслепљује 24 сата свакодневно. Своју
немоћ и неуспешност владања правдате туђим грешкама. Па зар Ви нисте ту да те
грешке от-клоните а не да се правдате туђим неделима и то невиђеним баналним
начинима. Ва-ше понашање је скандалозно, ваше владање је запрепашћујуће, ви сте
у хаосу, оста-ћете упамћени као најмалигнији председник Владе Србије, који
можди Србију својим незанањем, страсним властољубљем и превеликим сопственим
страхом. Сами себе лажете да вешто пливате измећу Истока и Запада а у ствари
гурате Србију у колони-јалну зависност и потирете њен суверенитет.
Ово Вам говорим не да Вас увредим, недај боже, већ да Вам кажем да Вас Ваше
огледало лаже, искривљено је, ствара гротескне одразе који подражавају
диносауру-се.
Погледајте Србију са земље, прво нахраните гладни народ мегаломане, а не да
правите Скадар на Бојани Јерининим мајсторима, арапским тарабама закљањате
древни Драгутинов српски Београд, подижете монумент Стефану Немањи на
погре-шном месту, а бацате његову Бисту коју су 'османлије' 14 година
утамничили у по-друму, срљате у Европу да јој гладни српски народ пере судове,
ни контејнерски ко-нзументи више немају шта да нађу ни у контејнерима. Зар је
могуће да сте толико об-невидели жалосни мој господине, зар Вам је опијум власт
властољубивим халуцина-цијама толико искривила слику стварности у којој народ
под бедом стење, а Ви гус-лате ли гуслате јуначке песме о самом себи. Освестите
се, у Србији постоје и живе и други људи осим свеписутног и свуда присутног
Александра Вучића, престаните да верујете у сопственим лажима, јер обичан свет
Србије одавно верује својим здравим очима а не заблуделом Вучићу. Не
заваравајте се бучним лавежом Ваших паса из Ва-шег дворишта да би зарадили
коску. Сутра, кад Вас снађе суноврат лајаће истом жес-тином и на Вас.
Моја намера, маколико изгледала цинична и не свиђа Вам се, је
најдобронамер-нија, без лажи. лековита је, отвара очи заблуделим и
престрашеним. Одиграј коло до краја бабо, платила си.
Председниче Владе Србије господине Александре Вучићу Срби Рашке обалсти од
Владе Србије захетевају:
- да прекине чтрнаестогодишњу срамоту Србије и постави Споменик Стефану Не-мањи
у Новом Пазару у улици Стевана Немање број 2 великом простору испред зграде
Општине,
- да прекине правно насиље и чиновничку самовољу над Србима Рашке облати и
врати им изгубљену равноправност са осталим грађанима Србије.
- да у званичним и јавним наступима забрани Вашим службеницма употребу тур-ског
израза 'санџак', чиме исламизују свест грађана Србије, за свету Немањину
Ра-шку, сада Рашку област.
У нади да ћете наше захетеве са задовољством испунити с дужним поштовањем Вас
поздрављамо.
4. 2. 2016.
др Добросав Никодиновић,
председник Удружења Рас Нови Пазар
улица Омладинска 44
063 640 746
[email protected] <mailto:[email protected]>
СПОМЕНИК СТЕФАНУ НЕМАЊИ У НОВОМ ПАЗАРУ
Председниче Владе Србије господине Александру Вучићу,
Удружење Рас из Новог Пазара је 2002. године урадило бисту Великог жупана
Стефана Немање за споменик у Новом Пазару. Бисту је урадио вајар Коља
Ми-луновић. Општинска власт Новог Пазара, односно Расим Љајић, већ 14 годинa
не дозвољава да српски народ постави споменик Стефану Немањи у Новом Пазару у
улици Стевана Немање број 2, испред зграде општине Нови Пазар. Подносили смо
више захтева за дозволу, на последњи захтев за дозволу одговор смо чекали 7
година и одбили су нас образложењем да биста омета пешачку комуникацију. Тужили
смо Општину Нови Пазар Управном суду у Београду који је пресудио у нашу
корист, али 2 године чекамо да Општина поступи по пресуди Управног суда. Иза
свега стоји Ра-сим Љајић. Нажалост ни Ви председниче Владе Србије нисте
одговорили на нашу мо-лбу да интервенишете да се Споменик постави, као ни
претходни председници Влада Србије, ни председници Републике Србије Коштуница,
Тадић и Николић. А Нови Па-зар није у Албанији већ у Србији чији је председник
Владе Александар Вучић, а Ра-сим Љајић њен министар и подпредседник Владе више
од петнаест година. Ви хоћете да Србија уђе у Европску унију, а део Србије,
Рашка област, је још под османском влашћу и даље се исламизира континуирано још
од 14. века, а њен председник Владе је поданик сулатана Расима Љајића.
Шта да кажемо на то? Било шта и било како, све што кажемо није ни довољно ни
претерано, ништа не може да опере образ српској Влади јер је ниско пала и дрхти
од османског историјског страха. У Рашкој области Србија није суверена, Срби се
осе-ћају као права турска раја без ичије заштите, напуштени и од Владе и од СПЦ
и од културне и научне елите, изгледа и од самог Господа Бога. У Србији влада
безакоње, самовоља и страх од силе којекаквих владиних чиновника. Стидео бих се
да сам на Вашем положају председника Владе Србије, а Ви се поносите и то сваком
прилико без зазора истичете.
Ви подижете монументални споменик Великом жупану Стефану Немањи у Беог-раду
уместо да тај Споменик подижете у Немањином Расу, његовој престоници. Сте-фан
Немања никлада ногом није крочио у Београд за својих је 87 година. Једини
Не-мањић који је у 13. веку живео у Београду је краљ Драгутин, чукунунук
Немањин. Подигните споменик у Београду краљу Драгутину и прекините правно
насиље над Србима Рашке области, ослободите је од османске власти, поставите
споменик Сте-фану Немањи у Новом Пазару који је друго име за потурчени Рас и
био је престоница Српске државе која се звала Рашка. Ви нити знате историју
српскога народа нити по-штујете претке српскога народа а хвалите се блиставим
знањем. Уствари показујете да сте само жедни славе, чак отимате од убогих,
гладних и онемоћлих пензионера да градите Скадар на Бојани да би фасцинирали
сами себе. Србија је у општем хаосу и расулу, а један од протагониста тог хаоса
и расула сте Ви са својим дисхармоничним, хаотичним владањем. Окрените се око
себе и видите како народ стење под вишедеце-нијском бедом коју сте Ви увећали.
Али Ви за тако нешто нисте способни, Ви видите само себе. Србијом влада
невиђено властољубље и самољубље, престаните да гледате само свој лик у
огледалу и тражити да вам оно потврди вашу умишљену величанс-твеност. А не
знате ни ко је Стефан Немања, подижете му споменик пред својом кан-целаријом да
би се дивили самом себи а не највећем сину српске историје и српског народа.
Чак славите Дан државности Србије који то није, бришете хљаду година ис-торије
српског народа са Немњином Рашком велеучени залутали сине Србије и не ви-дите
да Вам османизам вршља по Србији и само што није завео чифчијски рајински
систем у Рашкој области. И престаните да спомињите у јавним наступима турски
окупаторски израз ,,санџак'' за свету Немањину Рашку. Рашка област се
реислами-зира пред очима милиона Срба који не занју шта виде оно што гледају.
Да није манастира Ђурђевих Ступова, Сопоћани и древне Петрове Цркве ни једна
намерник не би рекао да је Немањиној Рашкој већ османској Турској. А и Ви вајни
предсениче Владе Србије не видите рајински живот обесправљених Срба у Србији од
бљеска сопственог властољубља који Вас заслепљује 24 сата свакодневно. Своју
немоћ и неуспешност владања правдате туђим грешкама. Па зар Ви нисте ту да те
грешке от-клоните а не да се правдате туђим неделима и то невиђеним баналним
начинима. Ва-ше понашање је скандалозно, ваше владање је запрепашћујуће, ви сте
у хаосу, оста-ћете упамћени као најмалигнији председник Владе Србије, који
можди Србију својим незанањем, страсним властољубљем и превеликим сопственим
страхом. Сами себе лажете да вешто пливате измећу Истока и Запада а у ствари
гурате Србију у колони-јалну зависност и потирете њен суверенитет.
Ово Вам говорим не да Вас увредим, недај боже, већ да Вам кажем да Вас Ваше
огледало лаже, искривљено је, ствара гротескне одразе који подражавају
диносауру-се.
Погледајте Србију са земље, прво нахраните гладни народ мегаломане, а не да
правите Скадар на Бојани Јерининим мајсторима, арапским тарабама закљањате
древни Драгутинов српски Београд, подижете монумент Стефану Немањи на
погре-шном месту, а бацате његову Бисту коју су 'османлије' 14 година
утамничили у по-друму, срљате у Европу да јој гладни српски народ пере судове,
ни контејнерски ко-нзументи више немају шта да нађу ни у контејнерима. Зар је
могуће да сте толико об-невидели жалосни мој господине, зар Вам је опијум власт
властољубивим халуцина-цијама толико искривила слику стварности у којој народ
под бедом стење, а Ви гус-лате ли гуслате јуначке песме о самом себи. Освестите
се, у Србији постоје и живе и други људи осим свеписутног и свуда присутног
Александра Вучића, престаните да верујете у сопственим лажима, јер обичан свет
Србије одавно верује својим здравим очима а не заблуделом Вучићу. Не
заваравајте се бучним лавежом Ваших паса из Ва-шег дворишта да би зарадили
коску. Сутра, кад Вас снађе суноврат лајаће истом жес-тином и на Вас.
Моја намера, маколико изгледала цинична и не свиђа Вам се, је
најдобронамер-нија, без лажи. лековита је, отвара очи заблуделим и
престрашеним. Одиграј коло до краја бабо, платила си.
Председниче Владе Србије господине Александре Вучићу Срби Рашке обалсти од
Владе Србије захетевају:
- да прекине чтрнаестогодишњу срамоту Србије и постави Споменик Стефану Не-мањи
у Новом Пазару у улици Стевана Немање број 2 великом простору испред зграде
Општине,
- да прекине правно насиље и чиновничку самовољу над Србима Рашке облати и
врати им изгубљену равноправност са осталим грађанима Србије.
- да у званичним и јавним наступима забрани Вашим службеницма употребу тур-ског
израза 'санџак', чиме исламизују свест грађана Србије, за свету Немањину
Ра-шку, сада Рашку област.
У нади да ћете наше захетеве са задовољством испунити с дужним поштовањем Вас
поздрављамо.
4. 2. 2016.
др Добросав Никодиновић,
председник Удружења Рас Нови Пазар
улица Омладинска 44
063 640 746
[email protected] <mailto:[email protected]>
--
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
---
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње,
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00ae01d1761e%24ceb32b40%246c1981c0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.