glassrpske.com
<http://www.glassrpske.com/novosti/vijesti_dana/Vucic-NDH-najveca-grobnica-S
rba/lat/206736.html>  


Vučić: NDH najveća grobnica Srba


10.04.2016 14:40 | Srna

Beograd - Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je Nezavisna
Država Hrvatska /NDH/, koja je stvorena prije 75 godina, najveća grobnica
Srba i da je, kao monstrum država, prevazišla sve nacističke snove o
istrebljenju drugih rasa.

"NDH, koja je formirana 10. aprila, najveća je grobnica Srba i masovna
grobnica za Jevreje i Rome", rekao je Vučić u Beogradu na centralnoj
manifestaciji obilježavanja i sjećanja na nevine žrtve ustaškog pogroma u
nacističkoj tvorevini NDH.

Podsjetivši da je NDH osnivala i logore za djecu, Vučić je naveo da su u toj
zloglasnoj državi ubijali i klali sa sladostrašću jer je to bila zvanična
politika.

On je naveo da je politika NDH, koja je ozakonila zločin, bila istrebljenje
čitavog jednog naroda, dodajući da je danas više nego ikada o tim nemilim
događajima potrebna istina koja upozorava.

"To moramo da sačuvamo od zaborava i ne smemo da pristanemo na bilo kakvu
reviziju i da se igramo brojkama", rekao je Vučić i podsjetio da je 1941.
godine, kada je proglašena NDH, tamo živjelo više od milion Srba, a danas je
taj broj za 80 odsto manji.

On je ukazao da je to desetkovanje čitavog naroda za samo 75 godina.

"Prema svedočenjima onih koji su ih istrebljivali, za četiri godine ubijeno
je 500.000 Srba, drugi izvori tvrde da je konačan broj 700.000. Ostaje
pitanje da li je to ili nije istrebljenje, ima li griže savesti ili nema",
rekao je Vučić.

Podsjetivši na 60 djece kojima su odsječene glave u mjestu Šiprage, Vučić je
istakao da je logor Jasenovac proizvodio smrt pune četiri godine.

"To nije bio zločin ili delo nekog pomahnitalog ludaka, to je bila jasna
politika države koja je ozakonila zločin... Tamaniti sve do kolevke bila je
politika jedne nakaradne države", naglasio je premijer Srbije.

Ukazujući da i danas ima protagonista ideologije za koju se zalagala NDH,
Vučić je rekao da je njegov zadatak kao premijera da državu Srbiju drži
daleko od pakla, odnosno rata i mržnje.

"Nemojte da sanjate osvetu, nego život", poručio je Vučić i dodao da Srbija
želi dobre odnose i mir sa Hrvatskom, ali da srpski narod ne smije i neće da
zaboravi zlodjela.

Manifestaciji u Kinoteci, osim Vučića, prisustvovali su i predsjednik
Republike Srpske Milorad Dodi, predsjednik Skupštine Srbije Maja Gojković,
članovi Vlade Srbije, predsjednik Dokumentaciono-informacionog centra
"Veritas" Savo Štrbac, predstavnici Srpskog nacionalnog vijeća na čelu sa
liderom Miloradom Pupovcem, kao i preživjeli logoraši.

Među učesnicima su bili i načelnik Generalštaba Ljubiša Diković,
gradonačelnik Beograda Siniša Mali, predstavnici vjerskih zajednica.

U Kinoteci je u okviru programa "Vreme zločina" prikazan film "Jasenovac"
Bogdana Žižića i "Gospa kraljica Hrvata" Krsta Škanate.

Share0  0  0  0  0  0 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/009501d1932a%2465b8bb90%24312a32b0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to