FENOMENOLOGIJA POLITIČKE LETARGIJE SRPSKOG

NARODA

U državi Danskoj sve je trulo (Radikalizirani Šekspir)

piše Emil Vlajki

 

Sve su političke elite na vlasti, od pada Miloševića do danas, učestvovale u
pljački vlastite zemlje. Sve su bile sluge "međunarodne zajednice". Sve su
znale za projekt "Republika Kosova" i učestvovale u kreiranju i jačanju te
NATO države. Sve su postepeno kreirale uslove za ulazak u NATO. Sadašnja
vlast se čini kao da je zadnja stepenica ovakve politike. Ako nastavi sa
galopirajućim trendom približavanja Zapadu, a iskorištavajući bezvoljnost
stanovništva, riskira daljnju dezintegraciju Srbije misleći da će po
formuli: "Kosovo za Evropu" + faktičko priključenje NATO-u + udaljavanje od
Rusije, ući u EU. S obzirom da je vjerojatnost ulaska vrlo mala, skoro
nepostojeća, aktualna vlast se na taj način kocka sa sudbinom zemlje, naroda
i sebe same.

 

   Koliko je potrebno postojećoj, prekooceanskoj Imperiji Zla da uz pomoć
tehnika 'ispiranja mozgova', a preko marionetskih lokalnih ekipa na vlasti
potpomognutih "humanitarnim i nevladinim organizacijama", navede čitav jedan
narod na put letargije, otupjelosti? Izgleda, ne više od petnaestak godina.
U tom pogledu, primjer Srbije, od dvijehiljadite do danas, je rječit. Veći
dio naroda te zemlje zapao je u stanje apsurda i apatije. Osnovne
vrijednosti koje čine njegov identitet kao što su religija, pismo,
teritorij, patriotizam i osjećaj za pravdu, svedene su na svoje
karikaturalne oblike, relativizirane do neprepoznatljivosti. Tako vjera
postaje sve više papinska, pro katolička, pismo latinično, teritorij
neodređen, patriotizam internacionalan, a osjećaj za pravdu antisrpski.
Povrh svega, iako je vidljivo da je stanje sve lošije u domenu ekonomije i
socijale, vlasti, preko neljudskih, izmanipuliranih statistika, tvrde upravo
suprotno, a narod se tome ne protivi; trpi i očekuje čudo u liku sadašnjeg
premijera. Sve u svemu, nerealna, pa i bolesna stanja i razmišljanja postaju
normalnim, a normalna bolesnim u ovoj balkanskoj "državi Danskoj".

Pođimo redom.

 

-NATO ideologija je postala dominantna za srbijanske elite, a vidjet ćemo,
nažalost, i za većinu naroda. Nije bitno što NATO ognjem i mačem hara po
svijetu uništavajući čitave narode i što su njegovu zločinačku narav
iskusili i sami Srbi na svojoj koži. Što ih je NATO raznosio kojekakvim
bombama, uništavao njihove domove i infrastrukturne objekte, što je
djelomično okupirao dio zemlje, a onda od toga stvorio drugu albansku
državu.

Vladajuće elite tvrde da je najuža suradnja s tom, po Srbe zločinačkom
organizacijom, primarni nacionalni interes (sic) ?! Smiješno je i otužno
kada sadašnje vlasti vele kako je nedavni IPAP sporazum, ustvari okupacija
Srbije od NATO i čemu se Milošević ratom usprotivio, samo ratifikacija onog
što je prije par godina potpisano. Pa ako je i potpisano (tko li je
potpisao), zar je moralo biti ratificirano, zar se nije moglo tome
suprotstaviti? Nitko ovdje nije naivan. Jasno je, da je suradnja sa NATO
organizacijom bila programirana, nakon pada "totalitarnog" Miloševića, od
svih "demokratskih" vlasti od dvijehiljadite do danas.

Isto je tako posve jasno da su u istom periodu sve nove vlasti, mada su se
formalno protivile tome, znale od samog početka za projekt Republika Kosova
i da su sistematski, slijedeći naredbe "Ujka Sama", korak po korak, sve
činile da taj zločinački NATO plan uspije.

 

-Primjer historijskog apsurda gdje se zlo, političkim, demagoškim
inžinjeringom, pretvara u dobro, nalazimo i u ekonomiji. Po neokolonijalnom
receptu razbijanja nekih država na niz manjih, Zapad je razorio Jugoslaviju,
prvo financijski a onda ratom. Nakon toga,  predvođen Amerikom, već dvadeset
i kusur godina upropaštava gospodarstvo u svim novostvorenim državama,
posebno u Srbiji. Sve, povijesno gledano, novije ekonomski dobrostojeće
države koje su prethodno bile slabo razvijene, kao što su Singapur, Južna
Koreja, Kina, Rusija, itd., imale su dug period visoko centraliziranog
državnog kapitala, pa su nakon toga postepeno prelazile na mješovitu
privredu. Zato Zapad, da bi neku državu učinio kolonijom, prvo uništava
državni i/ili društveni kapital. U tom duhu, ekonomski je uništavao Srbiju,
sinkrono, na nekoliko načina:

1.Uništio je privredu Srbije ekonomskim sankcijama;

2.Bombardiranjem;

3.Natjerao ju je da sve privatizira što se pretvorilo u pljačkaške
privatizacije;

4.Oduzeo joj je Kosmet koji, zbog rudnog bogatstva, prema procjenama
zapadnih ekonomista vrijedi oko petsto milijardi dolara;

5.Nakon ovih zločina, Zapad je natjerao Srbiju da uzme MMF kao glavnog
financijskog "oporavitelja" i time ju je nepovratno uvukao u dužničko
ropstvo.

 

-Da bi potpuno bacio Srbiju na koljena, Zapad joj neprekidno prijeti
daljnjim razaranjem na nacionalnoj osnovi.

1.Odvojio je, krivotvoreći izborne rezultate, Crnu Goru, i tamo podstakao
antisrpsku histeriju;

2.Okupirao je Kosmet i od njega stvorio drugu albansku državu;

3.Drži uzde separatizma Sandžaka i Vojvodine i time neprekidno (in)direktno
ucjenjuje političke srpske elite da se ne bi slučajno, po tom pitanju,
pobunile i "odmetnule". A ako se to desi, onda se može pretpostaviti što
slijedi. Primjer Đinđića je krajnje ubjedljiv.

 

-Dokle ide nametnuti apsurd političkog života u Srbiji, pokazuje slučaj
sadašnje vlasti. Ona proizlazi iz bivše radikalne stranke. Pretvorivši se u
novu partiju, sadašnja vlast je nosila imidž one koja je protiv Zapada, a za
Rusiju. Na osnovu toga je i dobila prve izbore. Danas je ta ista vlast
suštinski zauzela suprotan kurs uz nešto malo jalove proruske retorike, "da
se Vlasi ne dosjete". Ako tome dodamo i nedavno oslobođenog haškog
zatvorenika koji će sigurno ući u Parlament, vidimo da će, ustvari, trojica
radikala od maja ove godine, na ovaj ili onaj način, upravljati Srbijom
i/ili određivati njenu političku budućnost. Sve u svemu, tko je toliko
naivan da pomisli da Zapad, da je htio, da nije mogao spriječiti njihov
politički uspon? Ili grublje rečeno, da je Zapad htio, spomenuta trojica
mušketira bi sada još uvijek čamila u Haškoj tamnici! A, ako nisu u zatvoru
nego na vlasti, a ona je ovisila o volji Zapada, koji je bio njegov interes
da tu vlast bivših/sadašnjih radikala postavi i očuva?

 

Konačno, vratimo se na izvor i cilj svega što je politika, na narod. Nakon
dvadeset godina ispiranja mozga, njemu je dosta svega. Dosta mu je laži o
tome kako je Kosovo još uvijek dio Srbije, a vidi kako ga srpska politika
svakodnevno sve više otuđuje. Dosta mu je nezaposlenosti, siromaštva i sve
manje izvjesne budućnosti. Narod jest pretežno proruski i anti natovski, ali
je spreman da se odrekne i Kosova i Rusa, ako postoji realna nada da će, u
nekoj bližoj budućnosti, zasigurno ući u Evropu. Njemačka je 1933., za
vrijeme velike ekonomske krize, imala drugu najjaču komunističku partiju u
svijetu i snažnu socijalističku partiju, pa je nakon par godina postala
pretežno nacistička.

 

Sadašnja vlast zna za ovo proturječno raspoloženje naroda. Obećava mu
Evropu, a time i navodni prosperitet, a u zamjenu za Kosmet i za Rusiju. Na
osnovu toga će i dobiti izbore, u to nema nikakve sumnje. Ali bi trebalo da
zna i slijedeće. Kad neka država počne da se raspada, onda to nitko više ne
može zaustaviti. A Zapad hoće daljnji raspad Srbije. U svakom slučaju, ono
što Zapad neće, to je, makar i blijedo i neuvjerljivo, sadašnje sjedenje
srpske politike na dvije stolice. I Milošević i Đinđić su to iskusili na
vlastitoj koži.

Sve u svemu, Vučić, taj tragičan junak našeg doba, se sada kocka sa Srbijom,
sa narodom i sa samim sobom. Ako on, po cijenu Kosova i Rusije, uspije
ugurati Srbiju u EU, sve će drugo biti zaboravljeno, i bit će slavljen kao
jedan od otaca ove zemlje, kao Izetbegović kod muslimana i Tuđman kod
Hrvata. Ako ne uspije, a za to je vjerojatnoća najveća, zauvijek će ostati
upamćen kao izdajnik srpskog naroda. A ako pokuša, makar i malo, kao što
sada pokušava, da sjedi na dvije stolice, neka ga onda Bog, njega lično,
očuva od nasilnog kraja.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/001301d19398%243fad9e70%24bf08db50%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to