b92.net
<http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=03&dd=12&nav_id=123923
4>  


Vučić: Od raspada YU nije bilo ovako - B92.net


Beograd -- Predsednički kandidat SNS Aleksandar Vučić kaže da zna koliko se
teško živi u Srbiji, ali poručuje da se samo marljivim radom može nastaviti
putem oporavka. 

Izvor: Tanjug nedelja, 12.03.2017. | 13:31 

Vučić je dodao i da Srbiju čekaju "zlatne godine".

On je uveren da će ubedljivo pobediti sve protivkandidate na predsedničkim
izborima, ali je, kaže, spreman da prizna poraz, ako ga bude, i da čestita
pobedniku. 

Međutim, jasno poručuje da nikome neće dozvoliti da na ulici ruši vlast. 

"Srbija je u prethodnom periodu ostvarila značajne rezultate, ali znam da
ljudi nisu zadovoljni. Ono što je evidentno - rast privrede je značajan -
tri odsto, deficit najniži u našoj istoriji, inflacija 1,1 odsto, popravljen
ekonomski ambijent, za 44 mesta smo napredovali u poslednje dve godine, u
čemu smo u analizi Svetske banke jedna od tri najuspešnije zemlje u celom
svetu", sumirao je Vučić za "Alo". 

On istovremeno veruje da ljudi, iako teško žive, prepoznaju rad, upornost i
znaju da možemo iz godine u godinu živeti sve bolje. 

"To je ono što je realno", rekao je Vucičh. 

On takođe kaže da neće da se bavi demagoškim floskulama tipa: "glasajte za
mene i dobićete milione u džepove. " 

"Mi taj novac moramo da zaradimo, do sada smo to uspešno radili, ako tako
nastavimo, biće nam svima sve bolje - zlatne godine su pred nama. Ako narod
hoće drugo i ako poveruje tuđim praznim obećanjima, ja nemam ništa protiv",
dodao je on. 

Na pitanje koliko se sa pozicije predsednika, koja je više protokolarno,
može uticati na suštinske procese u zemlji i reforme, Vučić odgovara da je
potrebno da se sačuva mir i stabilnost i to je ono gde predsednik Republike
ima ključnu ulogu. 

Time se stvaraju uslovi za dobar rad Vlade, za ekonomski napredak i
dovođenje što većeg broja investitora sa strane, ali i za velika ulaganja
domaćih privrednika, dodao je on. 

"Važno je da smo mi udarili dobre temelje i postavili prvu ploču na kući,
sad ostaje zidanje, koje je, da budem iskren, nešto lakši posao. Još mnogo
teškog posla je pred nama", ističe Vučić. 

Vučić kaže da Vlada planira mnogo da uloži u razvoj malih preduzeća. 

"Da ponudimo najbolje moguće kredite, jedan deo da budu bespovratna
sredstva. Želimo posebno da podstaknemo preduzetnički duh i startapove.
Naročito u IT sektoru, ali i u svim drugim sektorima." 

Kako ističe, za to je naročito važno da se jača obrazovni sistem, posebno
kroz dualno obrazovanje. 

"Šta vredi što nešto znaš ako to nije u stanju da bude iskorišćeno",
primećuje on. 

Na konstataciju novinara da će mu mnogi iz opozicije uzvratiti sa pitanjem:
"Šta vredi što nešto znaš da radiš, ako nemaš člansku kartu SNS-a - nemaš
posao", on odgovara da su to notorne gluposti: 

"U javnoj upravi je 30.000 ljudi manje nego pre dve godine. A to je ono gde
može država da odlučuje. Privatniku niko ne može da kaže: "Zaposli nekog ko
je lenj i ništa ne zna da radi, a član je SNS-a." To je nemoguće. To više ne
postoji"". 

Na pitanje da li obećava ravnomeran razvoj širom zemlje, Vučić kaže da Vlada
juri za tim, ali da to još nije moguće. 

"Beograd je tu neprikosnoven. Sve drugo je daleko iza. Ali ako pogledate
samo šta smo uradili u poslednje dve godine u Nišu, skoro 5.000 ljudi će
dobiti posao... Novi Sad 40 godina fabriku nije dobio, sad će imati oko
6.500 radnih mesta u tri nove fabrike. Od raspada Jugoslavije nije bilo
toliko investicija i novih radnih mesta u fabrikama...."", ocenio je on. 

On je podsetio i da je u Kruševac doveden "Kromberg i Šubert", s kojim je
potpisan ugovor o 2.500 novih radnih mesta, a kako misli, oni će ići čak na
4.000. 

Ističe da je činjenica da se prvi put poštuje glas Srbije, i da smo posle
dugo vremena pouzdan partner koji kad nešto kaže, to i učini. 

"Biće teško očuvati stabilnost u regionu kad vidimo situaciju u Makedoniji.
Zabrinut sam zbog primene Tiranske deklaracije u toj zemlji. Sumanuto mi je
da ce to ponovo služiti za neku osudu Srba" naveo je premijer. 

Što se tiče Bosne, pobeda će, kaže, biti kad Srbi i Bošnjaci budu mogli da
veruju jedni drugima i zajedno rade za dobrobit svih i podsetio da u
četvrtak putuje u Sarajevo i da je srećan sam što će opet imati priliku za
razgovore. 

Veoma ga brine mogućnost stvaranja "vojske Kosova", a u slučaju da se to
desi - "Srbija ne može da ostane bez reakcije, ozbiljne i odgovorne".

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/006f01d29b38%24414524d0%24c3cf6e70%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to