nspm.rs
<http://www.nspm.rs/hronika/manojlo-vukotic-drzava-je-omogucila-ubistvo-djin
djica-pozadina-njegovog-ubistva-nece-biti-rasvetljena-jer-se-niko-time-ozbil
jno-ne-bavi.html>  


Н1: Манојло Вукотић: "Држава је омогућила убиство Ђинђића, позадина његовог
убиства неће бити расветљена јер се нико тиме озбиљно не бави"


Н1

Држава је омогућила да убију Зорана Ђинђића, а позадина његовог убиства неће
бити расветљена јер се нико тиме озбиљно не бави, изјавио је бивши уредник
„Вечерњих новости“ Манојло Вукотић.

 

Србија није ни пружила прилику Зорану Ђинђићу, оценио је Вукотић гостујући у
Новом дану.

„Ђинђић је био нова појава, добра, храбра, са великим образовањем, харизмом,
али као да је било прерано да се тада појави. Није имао времена да каже то
што је хтео, а мислио је добро и далеко“, рекао је он.

Оценио је да је Ђинђић једна од најлепших појава у новијој српској историји,
и оценио да би дан када је он убијен држава и влада требало да обележе без
обзира што су се тада сматрали политичким противницима.

“Његову визију треба пратити. Био је много храбрији образованији него што су
били многи и видео је где је био проблем. Једну развалину је требало
закрпити, али што је време више одмицало, био је свестан да Србија не може
таква да опстане ни изнутра нити у окружењу“, додао је.

Вукотић сматра и да позадина Ђинђићевог убиства неће бити расветљена јер се
нико тиме озбиљно не бави. “Као и са комисијама за убиства новинара, шта се
ту открило...”, упитао је он.

Вукотић је рекао без обзира што је одмах по убиству Ђинђића издато саопштење
ко су његове убице и за ким треба трагати, право питање зашто они нису
раније ухапшени, зашто није раније издата то објављено. „Кад се погледа
сплет околности, како је путовао, како је стигао до владе, и камере и
обезбеђење, види се не да га је држава убила али да је држава омогућила да
га убију”, закључио је Вукотић.

Како је навео, треба утврдити колико је умешан криминал, као и да ли постоји
и међународни спољни фактор, који не треба занемарити управо због упорности
Ђинђића да се рашчисти проблем Косова и Србије.

Једна од последњих „тачака“ којима се бавио, каже Вукотић, било је
формулисати шта је Србија. “Ни толико година касније Србија нема границе.
Посветио се проблему Косова, био је чак и склон Ћосићевој идеји да се Косово
подели, да се макар северни део се припоји Србији.

Да је Ђинђић жив, у Србији би се сада живело другачије и вероватно би био
решен и проблем Косова, сматра Вукотић.

“Не верујем да би се десила ситуација лажног признавања и одвајања Косова.
Верујем да би Србија била много демократичнија, ближа свету”, казао је.

Ђинђић је, додао је Вукотић, постао признатији после смрти, него што је био
за време зивота.

„Када се погледају његови говори, чувене метафоре, онда видите да то није
била импровизација, без обзира што је био прагматичан, оставио је благо. Има
своје филозофско дело, текстове, рукописе, кад сад то видите, фрапантно је
са којом прецизношчу је неке ствари предвиђао... То је просто брилијантно”,
оценио је он.

(Н1)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/008401d29b3b%241b27e1e0%245177a5a0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to