danas.rs
<http://www.danas.rs/izbori.1180.html?news_id=342092&title=%c5%a0e%c5%a1elj%
3a+Mala+je+razlika+izme%c4%91u+mene+i+Vu%c4%8di%c4%87a>  


Šešelj: Mala je razlika između mene i Vučića


Piše: S.V. 26. mart 2017. 14:41

U okviru kampanje za predsednika Srbije , lider radikala Vojislav Šešelj
danas je posetio Valjevo. 

 

U obraćanju medijima Šešelj je rekao da između njega i Vučića nema mnogo
razlika , a da nema ništa zajedničko sa Vukom Jeremićem i Sašom Jankovićem.
Vučićeva kampanja sa mesta premijera i suspenzija Skupštine po njegovom
mišljenju su sasvim regularni.

Kolubarski okrug danas obilazi predsednički kandidat Vojislav Šešelj koji je
najavio samo tri velika mitinga Beograd , Niš i Novi Sad. " Dosta je dobro
raspoloženje naroda prema nama i nadam se da ću biti u drugom krugu i tu
očekujem najviše od Tv duela jer mene niko tramo nije pobedio pa neće ni
Vučić. Kampanja je u prilično neregularnim uslovima počev od malog broja
dana preko dve osnovne neregularnosti i to najpre da je prihvaćena
kandidatura Belog Preletačevića iako nije bila regularna, ali oni su to
prihvatili opozicija da bi pojačali redove , a vladajuća partija kojima je
jasno da ne može pobediti u prvom krugu shvatili su da preuzima određeni
broj opozicionih glasova. Mi nismo bili za to i drugi razlog je što je RIK
doneo odluku kojom se onemogućavca kontrola izbornog procesa na Kosovu i
Metohiji", rekao je Šešelj novinarima insinuirajući da je tu moguća izborna
krađa. 

Osnovnu razliku između njega i Aleksandra Vučića, Šešelj vidi u Vučićevoj
okrenutosti ka EU dok je on za savez sa Rusijom i u činjenici da on ne bi
sprovodio politiku subvencija stranim investitorima. On kaže da nije protiv
Vučićeve posete Rusiji čak i ako je u predizbornoj kampanji i podjednako
konstatuje da je očekivana podrška koju Vučić ima od pojedinih evropskih
lidera. Na pitanje kako komentariše prisustvo Gerharda Šredera na
predizbornoj konvenciji Aleksandra Vučića , Šešelj kaže da politički tu
Vučićevu odluku osudđje. "Protiv smo toga da Šreder uopšte uživa
gostoprimstvo Srbije kao što smo buli protiv toga da angažuje Tonija Blera
kao savetnika . Nisam siguran da Vučić Šrederovom porukom šalje bilo kakvu
poruku već on verovatno misli da je to korisno",kaže Šešelj.

Na pitanje Vamedie kako vidi dve osnovne zamerke opozicije Vučiću najpre da
u kampanju ide sa pozicije premijera bez ostavke , a potom i suspenzija rada
Skupštine, Šešelj kaže da to nije regularno,ali da je već viđena i ustaljena
praksa. "Kada se neko kandiduje za više mesto on ne mora da podnese ostavku
, a i ranije smo imali situaciju da Skupštine nije bilko dok je bila
kampanja, ipak Saša Janković kao zaštitinik građana je morao da podnese
ostavku. To je sve regularno" , kaže Šešelj.

Kako objašnjava činjenicu da ga nacionalni mediji ne vide kao opozicionog
lidera , bilo je pitanje Vamedie na koje je Šešelj odgovorio: "Mene ne mora
niko da svrstava u opoziciju , to nije nikakva vrednost . Mnogo je veća
razlika između mene i Vuka Jeremića, Saše Jankovića, Boška Obradovića, nego
izmedju mene i Vučića. Ja nemam s njima zajedničkog."


Kako ćete glasati na izborima za predsednika Srbije?


 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/005801d2a636%2427f52df0%2477df89d0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to