informer.rs
<http://informer.rs/vesti/izbori/127873/CEDA-OBJASNIO-Jankovicu-treba-cestit
as-Vucicu-pobedu-izborima-kukas-kao-Kalimero>  


ČEDA OBJASNIO: Jankoviću, treba da čestitaš Vučiću pobedu na izborima, a ne
da kukaš kao Kalimero!


Tanjug

ČEDA OBJASNIO: Jankoviću, treba da čestitaš Vučiću pobedu na izborima, a ne
da kukaš kao Kalimero!

Lider LDP Čedomir Jovanović izjavio je danas da su predsednički izbori u
Srbiji imali logičan epilog, i čestitao novoizabranom predsedniku Aleksandru
Vučiću na pobedi. Jovanović je istakao da ne razume kandidate koji su
učestvovali u trci, a sad odbijaju da prihvate rezultate i da čestitaju
pobedniku

Tanjug 07. 04. 2017. 13:53
<about:reader?url=http%3A%2F%2Finformer.rs%2Fvesti%2Fizbori%2F127873%2FCEDA-
OBJASNIO-Jankovicu-treba-cestitas-Vucicu-pobedu-izborima-kukas-kao-Kalimero#
allcomments> 

 

- Nemam razumevanja za predsedničke kandidate koji su učestvovali u
kampanji, a onda, suočeni sa izbornim rezultatima, odbili da prihvate ishod
i da čestitaju onom ko je pobedio - rekao je Jovanović. 

Opozicija je, po njemu, ušla u ceo proces na neodgovoran način. 

Jovanović ocenjuje da je predsednički kandidat Saša Janković u ove izbore
ušao da bi napravio stranku, i da je, kaže, "logično što je Saša Janković na
početku kampanje rekao da mu ne treba moja podrška, jer bi tada morao da
odgovori na pitanje zašto pravi stranku". 

- Ovi izbori su bili povod za pravljenje još jedne stranke, ali fer bi bilo
da su to rekli na početku kampanje - rekao je Jovanović. 

Govoreći o protestima koji se poslednjih dana održavaju širom Srbije,
Jovanović je istakao da je nezadovoljstvo među mladima direktna posledica
grešaka koje je pravila opozicija, a sa kojima se, kako je naveo, nastavlja
i posle izbora. 

- Ko je odgovoran za taj muk i nedostatak politike? Ako mislite da su ljudi
danas glasali za Jankovića da bi pravio stranku, varate se. Ja sam glasao za
njega, ali ne da bi on, Šutanovac i Živković pravili posle stranku. Je l' u
meni problem? Koji oni to politički cilj žele da ostvare, a ne mogu zbog
mene? Ako govore o mom kredibilitetu, izvinite, ali ko su oni da o tome
govore? Ja se bavim politikom, jer je to jedini način da preživim u ovoj
zemlji. Ključne teme koje potresaju ovu zemlju su direktna posledica
nesposobnosti opozicije da na njih odgovori. Ti mladi ljudi koji su izašli
na ulicu žele da žive, a nemaju nikakvu perspektivu i naravno da su kivni na
Vučića, jer je on vlast. Ne želim da se grebem o njih, podržavam ih iz
daljine. Ali je i danas kritika Saše Jankovića možda krivično delo ili dokaz
paktiranja sa Vučićem - upitao je lider LDP. 

On je zaključio i da demokratska opozicija ne sme biti "Kalimero koji će ceo
život da gubi na izborima i za to krivi Vučića", jer su, kako je istakao,
uslove u kojima će izbori biti održani svi unapred znali i na njih pristali.


Upitan da li bi Janković mogao da bude novi lider opozicije, on je rekao da,
što se tiče LDP, ne može, jer nema politiku. 

Jovanović kaže da lider opozicije ne može biti onaj ko na binu u kampanji
izvodi "legijine pajtose sa Cecinog rođendana". 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/008d01d2afa3%24bb16cf50%2431446df0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to