webtribune.rs
<http://webtribune.rs/americki-kongresmen-napravio-pometnju-u-sad-britanska-
i-americka-vlada-organizovali-su-hemijski-napad-pod-laznom-zastavom-u-siriji
/>  


AMERIČKI KONGRESMEN NAPRAVIO POMETNJU U SAD: Britanska i američka vlada
organizovali su hemijski napad pod lažnom zastavom u Siriji


Ron Pol je optužio britansku i američku vladu da su organizovali hemijski
napad pod lažnom zastavom u Siriji, u pokušaju da obore predsednika Bašara
al Asada.


U intervjuu sa savetnikom Danielom Mekadamsom, bivši kongresmen kaže da je
navodni hemijski napad u kom je poginulo više desetina civila, bio grozan
napad pod lažnom zastavom od strane zlih elemenata unutar američke vlade,
dizajniran da destabilizuje Bliski istok i spreči tekuće mirovne razgovore u
Siriji.

Prema rečima senatora Pola, napad je orkestriran od strane zlokobnih snaga
unutar velikih naftnih kompanija (Big Oil), vojno-industrijskog kompleksa i
Paralelne države. "Big oil i vojno-industrijske grupe imaju interes da
nastave rat u Siriji. Napad je verovatno inspirisan od strane zlokobnih
snaga unutar SAD-a. Izgleda da to nije bio nesrećan slučaj. Nema nikakvog
smisla da je Asad spreman da izvrši političko samoubistvo," rekao je
Mekadams.

Delimičan transkript intervjua Ron Pola i Daniela Mekadamsa

Ron: Pre mogućeg delovanja gasa u Siriji juče, stvari su išle prilično
dobro. Sa Trampom koji je rekao da Sirijci treba odluče ko će voditi njihovu
zemlju. Mirovni pregovori su u toku. Al Kaida i ISIS su u bekstvu.

Oni tvrde da je Asad pustio gas i pobio mnogo ljudi. Još od 2013. godine,
neokonzervativci viču i vrište o tome da Asad koristi gas protiv svog
naroda.

Daniel: UN kažu da su napad 2013. godine sproveli pobunjenici. Sada imate
američkog ambasadora u UN koji tvrdi da "znamo da je Asad upotrebio hemijsko
oružje i pre." To nije tačno.

Ron: Ko bi imao koristi od toga? Nema smisla za Asada da koristi gas protiv
sopstvenog naroda. Mislim da postoji nula šanse da je on to uradio. Mekejn
kaže da on krivi Trampa za ovo. Kaže da Tramp nije bio "dovoljno agresivan."

Daniel: Činjenica je da smo na pragu mirovnih pregovora. Asad ima prednost u
ovim razgovorima. On je skoro istrebio ISIS iz zemlje. I tako je on na pragu
ove pobede odlučio da pobije ljude sa gasom? Morao bi biti najluđi lider u
istoriji sveta.

Ron: Big oil i vojno-industrijske grupe imaju interes da nastave rat. Mislim
da su to iste grupe koje su pokušavale da sprovedu promenu režima na Bliskom
istoku sa Bušom. Oni moraju dobiti podršku javnosti za rat, tako da iza
scene to rade Paralelna država i neokonzervativci. Mislim da je to ono što
se dešava. Pa, kako će Tramp to rešiti? Čini se da je u konfliktu.

Daniel: Reakcija je sažeta od strane Borisa Džonsona. On tvrdi da svi dokazi
ukazuju na Asada, ali takođe kaže "pozovimo na temeljnu istragu." Kako možeš
reći da svi dokazi ukazuju na Asada a onda pozvati na istragu? Priče o
napadu su došle iz dva izvora. Jedan je NVO u Velikoj Britaniji koja čak i
nije u Siriji, a drugi je grupa pod nazivom Beli šlemovi koju finansira SAD.
Veoma kontroverzna grupa, jer oni rade veoma blisko sa Al-Nusra frontom. Obe
ove grupe plaćaju vlade SAD-a i Velike Britanije.

Video sam slike koje su Beli šlemovi postavili na internet - gde se bave
ljudima koji su navodno napadnuti sa gasom sarin - ali ne nose nikakvu
zaštitu.

Ron: Mekejn je ismevao misao da se dozvoli Sirijcima da odluče šta da rade
po pitanju svoje budućnosti.

Daniel: Kakav je on licemer. Isti čovek koji je vrištao "Rusi su se umešali
u naše izbore" kaže da nikome nije dozvoljeno da odlučuje o svojoj sudbini.
Govorene su nam laži baš kao da smo bili u Iraku ili Libiji.

Ron: Ako tražite razumno objašnjenje, to je verovatno inspirisano zlokobnim
snagama unutar SAD-a. Mi smo uvek umešani. Izgleda da to nije bio slučajan
događaj. Nema nikakvog smisla da je Asad spreman da izvrši političko
samoubistvo.

Webtribune.rs

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/006201d2b06e%24e6f89e70%24b4e9db50%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to