rs.n1info.com
<http://rs.n1info.com/a241267/Vesti/Vesti/Vucic-o-protestima-i-izbornoj-krad
ji.html>  


Vučić: Upozoravao sam na makedonski scenario i čekao da dođe


Autor teksta: Beta

Premijer i izabrani predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je večeras
onima koji protestuju širom Srbije da mogu da rade šta žele, ali da mir i
stabilnost ne mogu da ugroze. Za proteste je optužio Sašu Jankovića i Vuka
Jeremića i rekao da na ulicama neće rešiti ništa.

Vučić je na TV Hepi rekao da su učesnici "Protesta protiv diktature" večeras
konačno rekli šta hoće i da nije trebalo da "čekaju deset dana da bi rekli
da traže njegovu smenu".

"Neki političari danas žele da uvedu novi princip ako nam se nešto ne sviđa
mi ćemo to rešiti na ulici. Na ulici nećete rešiti ništa", rekao je Vučić i
dodao da neko želi da uvede Srbiju u dugoročnu nestabilnost, a da on to neće
dozvoliti.

"Ništa im nije dovoljno, jer sve mora da se rasturi, da se Srbija rasturi,
šta god radili - ne dam im da se rasturi Srbija. Znao sam ko im je meta,
uvek kažem da ću zaštiti stabilnost Srbije, zato na demonstracijama nema
policije, nema nikoga da ih ometa, radite šta hoćete...," rekao je Vučić.

"Hoćemo da smenimo Vučića, hoćemo da ukinemo dmokratiju... to je odmah
trebalo da kažu, a ne da čekaju deset dana da im neko to smilsi, pa da Saša
Janković može da to da traži...", rekao je Vučić.

Dodao je da su mlade ljudi pokušali da zloupotrebe u političke svrhe, a da
se večers došlo do onoga što je, kako kaže, suština.

Onaj ko veruje u spontane demonstracije je veoma naivan čovek. Tako nešto ne
postoji u savremenom svetu i to ne postoji ni na jednom jedinom mestu.

"Rekao sam ranije, pred izbore, da će pokušati da sprovedu 'makedonski
scenario' i čekao sam da do toga dođe. Došao je dan kada su imali pravo da
traže uvid u izborni materijal", rekao je Vučić i dodao da je RIK o izbornom
procesu dobila samo 43 prigovora, što je, kako je naveo najmanje u istoriji.

Prema njegovim rečima, pokušavaće se i s razaranjem parlamenta i nagovestio
mogućnost raspisivanja vanrednih parlamentarnih izbora.

"Zato nisam u stanju da u potpunosti isključim mogućnost vanrednih izbora,
jer u haosu nije moguće raditi", rekao je premijer i izabrani predsednik.


O zastupljenosti u medijima i TV N1


Reagujući na primedbe da je imao medijsku prevlast, Vučić je odgovorio da su
društvene mreže dominantan medij i da se preko njih dolazi do četiri miliona
ljudi.

"Da li je Blic pod kontrolom vlasti, Kurir i Danas. Alo pripada Blicovoj
kući. Njima smeta što postoje Informer i Politika. Jedino ja u Novostima
nisam imao intervju od svih kandidata. Ne postoji nijedan nedeljnik koji
nije najprljavije ustrojen protiv mene", smatra Vučić.

Dodao je da je bio najzastupljeniji na TV N1, ali samo zato što je na našoj
televiziji, kako je rekao, psovan.

"Američka televizija valjda sebe hoće da predstavi objektivnom, a objektivna
je tri puta gore nego CNN", ocenio je Vučić.

Prema njegovim rečima, opozicija je i na Radioteleviziji Srbije imala više
vremena, ali joj smeta to što su emitovani prilozi o njegovim sastancima sa
Angelom Merkel i Vladimirom Putinom.


Pobeda bez čestitki


Vučić je rekao da svako ko obmanjuje narod mora da snosi posledice i da se
sve videlo odmah jer mu protivkadati nisu čestitali na pobedi.

"Bilo bi me sramota da ne čestitam nekome ko je dobio više od 1,5 milion
glasova od mene", rekao je Vučić i dodao da mu je do danas samo nekoliko od
ukupno 11 protivkandidata čestitalo na pobedi.

On je podsetio na vreme kada je od Nenada Bogdanovića izgubio u trci za
gradonačelnika Beograda za nekoliko desetina hiljada glasova i rekao da je
Bogdanoviću odmah čestitao, kao što je i bivši predsednik Srbije Boris Tadić
čestitao sledećem predsedniku Tomislavu Nikoliću, iako je izgubio samo za
60.000 glasova.

"Tadić je mogao na ovakav način da prebrojava glasove još pet godina, a
izašao je te večeri i rekao čestitam, izgubio sam... a kada opozicioni
kandidati izgube sa više od 1,5 miliona glasova, pričaju o trpanju glasova u
kutije", rekao je on.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/002801d2b266%2404d80540%240e880fc0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to