blic.rs 
<http://www.blic.rs/vesti/drustvo/polaganjem-venca-i-paljenjem-sveca-odata-posta-radnicima-rts-a-poginulim-u-nato/zrqjlc0>
  


Polaganjem venca i paljenjem sveća odata pošta radnicima RTS-a poginulim u NATO 
bombardovanju


Foto: Petar Marković / RAS Srbija

3 minutes

  _____  

Tanjug | 23. 04. 2017 - 08:11h 

Polaganjem venaca i paljenjem sveća kod spomenika "Zašto?", noćas u 02:06 
porodice, kolege i prijatelji odali su poštu radnicima Radio-televizije Srbije 
poginulima u bombardovanju 1999. godine.

 

Spomenik "Zašto?" 

U napadu NATO-a stradalo je 16 zaposlenih u toj medijskoj kući, a RTS navodi da 
je to bio prvi slučaj da je medijska kuća proglašena legitimnim vojnim ciljem.

Međunarodna organizacija za ljudska prava "Hjuman rajts voč" je 2000. godine 
saopštila da nije bilo opravdanja za bombardovanje televizije. Čelnici NATO-a 
su tvrdili da je napad bio opravdan, a specijalna komisija Haškog tribunala 
koja je ispitivala i slučaj bombardovanja RTS-a, nije predložila Tužilaštvu da 
pokrene krivični postupak.

Bivši direktor RTS-a Dragoljub Milanović 2002. osuđen je na 10 godina zatvora 
jer nije poštovao naređenje tadašnje Savezne vlade da ljude i tehniku izmesti 
iz objekata u Aberdarevoj i u Hilandarskoj ulici.

 

Foto: rts.rs / screenshot 

U napadu NATO-a u noći izmedju 22. i 23. aprila, poginuli su: Jelica 
Munitlak(27), šminker, Ksenija Banković(27), video-mikser, Darko 
Stoimenovski(25), tehničar u razmeni, Nebojša Stojanović(26), tehničar u 
masteru, Dragorad Dragojević(27), radnik obezbeđenja, Dragan Tasić(29), 
električar, Aleksandar Deletić(30), kamerman, Slaviša Stevanović(32), tehničar, 
Siniša Medić(32), dizajner programa, Ivan Stukalo(33), tehničar, Dejan 
Marković(39), radnik obezbeđenja, Milan Joksimović(47), radnik obezbeđenja, 
Branislav Jovanović(50), tehničar u masteru, Milovan Janković(59), precizni 
mehaničar, Tomislav Mitrović(61), režiser programa i Slobodan Jontić(54), 
monter.

U znak sećanja na poginule, u beogradskom Tašmajdanskom parku, kod zgrade 
RTS-a, podignut je spomenik "Zašto?", kojim porodice i prijatelji stradalih 
postavljaju pitanje zašto su oni poginuli.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/004a01d2bc37%2482474e20%2486d5ea60%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to