rtrs <http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=255026> .tv 


Влајки: Опозиција се распада брзином свјетлости


RTRS, Radio Тelevizija Republike Srpske, Radio Television of Republic of Srpska

2 minutes

  _____  

 

Емил ВлајкиФото: РТРС

Он сматра да је предсједник Републике Српске Милорад Додик синоним за оно што 
је Српска данас у политичком смислу, те да је у интересу свих да и даље опстане 
на политичкој сцени, саопштено је из ове политичке партије. Оцијенио је да се и 
у владајућој коалицији дешавају поремећаји, али да они нису тектонски јер је 
Додик и даље неприкосновен у народу па је коалиционим партнерима профитабилније 
бити уз Додика до краја мандата, него без њега.

Влајки истиче да би, можда, било добро да буде промијењено неколико министара у 
Влади Српске како би неко видио да опозиција, ипак, постоји и да би се спасила 
од тоталне пропасти.

"Ипак, не дај Боже да, усљед неких бизарних калкулација, својствених само БиХ 
сцени, Влада падне. Челници СДС-а, ПДП-а и чавићевци би се љуто похрвали између 
себе, спорећи се ко је за то најзаслужнији и више не би било опозиције", навео 
је Влајки.

Он тврди да опозиција, која се распада брзином свјетлости, настоји да се 
прегрупише у функцији избора наредне године али да почасни предсједник ПДП-а 
Младен Иванић, који хоће да буде предсједник Републике Српске, има огроман 
проблем - нема довољно својих гласача па настоји бити већи додиковац од самог 
Додика.

"Ствар је у томе, што му партија ПДП и није бог зна шта, па прави коалициони 
уговор са странком Драгана Чавића НДП-ом. Тако се опозиција, уз нешто сиће са 
стране, распала на два блока - СДС и Иванићева конструкција", сматра Влајки.

Извор: СРНА

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/30bf01d2d87d%2433c92ea0%249b5b8be0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to