blic.rs 
<http://www.blic.rs/vesti/svet/uzvraca-udarac-tramp-ponovo-osuo-paljbu-po-nemackoj/kwcf2c5>
  


UZVRAĆA UDARAC Tramp ponovo OSUO PALJBU po Nemačkoj


Foto: STEPHANIE LECOCQ / EPA;

2-3 minutes

  _____  

I.Z.K. | 30. 05. 2017 - 13:01h 

Američki predsednik Donald Tramp je danas ponovo verbalno napao Nemačku, nakon 
što je nemačka kancelarka istakla da SAD nije pouzdan partner EU.

 

Donald Tramp 

Tramp je preko svog omiljenog glasila "Tvitera" kritikovao Nemačku zbog 
trgovine i toga što ne odvaja dovoljno novca odvaja za vojsku i NATO.

- Imamo OGROMAN trgovinski deficit sa Nemačkom, osim toga oni plaćaju MNOGO 
MANJE nego što bi trebalo za NATO i vojsku. To je veoma loše za SAD i to će se 
promeniti - napisao je on.

We have a MASSIVE trade deficit with Germany, plus they pay FAR LESS than they 
should on NATO & military. Very bad for U.S. This will change

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) May 30, 2017 
<https://twitter.com/realDonaldTrump/status/869503804307275776> 

Nemačka kancelarka Angela Merkel žestoko je kritikovala SAD i Veliku Britaniju 
u govoru na predizbornom skupu u Minhenu, istakavši da "Evropa mora da uzme 
stvar u svoje ruke nakon nezadovoljavajućih razgovora na sastanku G7".

- Sada je postalo jasno: Evropa više ne može da se osloni na svoje dugogodišnje 
partnere iz Velike Britanije i SAD. Naša sudbina je sada isključivo u našim 
rukama - poručila je kancelarka na skupu u Bavarskoj.

Prethodno je na Samitu NATO u Briselu Tramp ponovo kritikovao Nemačku.

- Nemci su loši, vrlo loši - rekao je Tramp na sastanku s predsednikom Evropske 
komisije Žan-Klodom Junkerom, predsednikom Saveta Evropske unije Donaldom 
Tuskom i drugim visokim zvaničnicima u Briselu, objavio je nemački list u svom 
elektronskom izdanju, a prenosi agencija Frans pres.

- Pogledajte milione automobila koje prodaju u SAD-u. Strašno. To ćemo 
zaustaviti - navodno je rekao Tramp, prema rečima ljudi koji su "učestvovali na 
sastanku".

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/009501d2d940%24d5856830%2480903890%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to