b92.net 
<http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=05&dd=30&nav_id=1266182>  


Manje para od Telekoma nego prošle godine


7-9 minutes

  _____  

Beograd -- Nadzorni odbor Telekoma Srbija sazvao je redovnu skupštinu akcionara 
za 28. jun, dok je kao dan akcionara utvrđen 18. jun ove godine, piše portal 
Wisebroker. 

Izvor: Tanjug utorak, 30.05.2017. | 11:08 

Foto: Tanjug, arhiva

Građani pojedinačno raspolažu sa 31 akcijom Telekoma te će na ime dividende 
prihodovati 362,76 dinara neto, navodi se. 

Skupština će, kažu, između ostalog odlučivati o usvajanju redovnih i 
konsolidovanih izveštaja, te doneti odluku o raspodeli dobiti. 

Uprava je predložila da se akcionarima iz prošlogodišnje dobiti od 15,16 
milijardi dinarana na ime dividende isplati 11,01 milijarda dinara, odnosno 
13,7671 dinara bruto po akciji, piše sajt. 

Ostatak dobiti od 4,15 milijardi dinara, navode, biće zadržan kao neraspoređena 
dobit. 

Kao dan dividende je utvrđen 18. jun. 

Kako kažu, prošle godine Telekom je akcionarima isplatio 15,32 dinara bruto po 
akciji, te ovogodišnja dividenda predstavlja smanjenje od 10,1 odsto u odnosu 
na prošlu godinu. 

Država je inače, većinski vlasnik Telekoma sa 58,1 odsto akcija, sopstvene 
akcije čine 20 odsto kapitala, dok je ostatak u rukama bivših i sadašnjih 
radnika i gradjana.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/009f01d2d941%244090f8b0%24c1b2ea10%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to